Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Prywatna placówka przedszkolna - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Prywatna placówka przedszkolna

Jeżeli któryś z rodziców nie pracuje lub może pracę łączyć z wychowaniem dziecka, to przeważnie nie posyła go do żłobka. Jest to pierwsza placówka opiekuńczo – wychowawcza, do której można zapisać niemowlaka. Kiedy dziecko skończy trzeci rok życia, to jest to idealny moment na zapisanie go do przedszkola, które jest dobrowolną placówką.

Jakie zajęcia są prowadzone w prywatnych przedszkolach?

prywatne przedszkole - wilanówNa rynku obecnie działa nawt kilkadziesiąt tysięcy przedszkoli prywatnych i samorządowych, które każdego roku przyjmują nowe roczniki dzieci. W takim miejscu dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę pań przedszkolanek, które posiadają doświadczenie i wykształcenie pedagogiczne. Państwowe przedszkola oferują identyczną działalność jak w przypadku prywatnych placówek z tą różnicą, że są w znacznej większości finansowane ze środków samorządowych. Średni miesięczny koszt za pobyt dziecka w państwowych przedszkolu, to około dwieście – trzysta złotych. Prywatne przedszkola są w całości finansowane przez rodziców i mają najczęściej bardziej urozmaicone zajęcia dodatkowe. Jeżeli interesuje nas prywatne przedszkole – Wilanów jest dzielnicą stolicy, w której jest ono dostępne w najniższej cenie. Wysokość miesięcznego czynszu zależy od placówki i może wynosić od pięciuset do nawet ośmiuset złotych. Do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć opłaty za wyżywienie oraz dodatkowe zajęcia, na które maluch będzie zapisany. Prywatne przedszkola najczęściej oferują takie zajęcia jak: rytmika, gimnastyka korekcyjna, muzyka, nauka języków obcych czy nawet robotyka i szachy. Dzieci w przedszkolu przeważnie spędzają od pięciu do nawet dziesięciu godzin, które mają odpowiednio zorganizowane tak, aby nie miały czasu się nudzić. Codziennie odbywają się jakieś tematyczne zajęcia, organizowana jest wspólną zabawa, wyjścia na plac zabaw czy wydzielony jest czas na popołudniową drzemkę. Oczywiście podstawą jest też pora jedzenia, która obejmuje śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Prywatne przedszkole z pewnością będzie doskonałym wyborem dla dzieci, których rodzice chcą mieć pewność, że ich pociecha będzie wszechstronnie rozwijana.

Wszystkie przedszkola przyjmują dzieci w wieku od trzech do sześciu lat, pod warunkiem, że samodzielnie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne, czyli są odpieluchowane. Oczywiście istnieje też możliwość zapisania malucha dwu i półletniego, ale zależy to od wolnych miejsc i indywidualnej decyzji danej placówki. Opieka i edukacja dziecka w przedszkolu zawsze opiera się na zabawie.