Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Przesyłki kurierski przed brexitem - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Przesyłki kurierski przed brexitem

Wciąż nie wiadomo na jakich zasadach Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej. Dla niektórych analityków ważne jest również pytanie, czy Wielka Brytania w ogóle wyjdzie z Unii Europejskiej. Sytuacja w Wielkiej Brytanii dla wielu komentatorów jest najmniej śmiesznym epizodem w historii Wielkiej Brytanii w jej postkolonialnej historii, ale ironicznych i prześmiewczych komentarzy dostarczają na bieżąco brytyjscy artyści i satyrycy.

Spieszmy się, póki Anglia jest w UE

kurierzy z anglii do polskiNajnowsze propozycje związane z formą i czasem brexitu mówią o brexicie 31 października, ale mówią również o utrzymaniu Unii Celnej i możliwości swobodnego przepływu towarów do 2021 roku. W praktyce oznacza to, że do 2021 roku powinniśmy móc wysyłać do Anglii i otrzymywać z Anglii różnego rodzaju przedmioty bez konieczności przechodzenia procedur celnych. Zamieszanie wokół brexitu pokazuje jednak, że warto niektóre rzeczy załatwić jak najszybciej, jeżeli mamy już w planach je zrobić, ponieważ jedyną pewną datą pojawiającą się we wszystkich dyskusjach na temat brexitu jest 31 października. Do tego dnia, cały ruch kurierski i towarowy będzie na pewno obowiązywać na bieżących zasadach uwzględniających uczestnictwo Wielkiej Brytanii i Anglii we wspólnym europejskim rynku i Unię Celną pomiędzy stronami. Na dotychczasowych warunkach unikniemy konieczności odprawy celnej towaru oraz będziemy stosować zasady dotyczące obsługi materiałów niebezpiecznych o charakterze wewnątrz unijnym . Tyczy się to przede wszystkim elektroniki, zwłaszcza tej powiązanej z bateriami litowo-jonowymi, najpopularniejszym materiałem niebezpiecznym występującym w naszych gospodarstwach domowych. Kurierzy z Anglii do Polski poruszają się na ten moment bez żadnych problemów i bez żadnych granic. Nie wiadomo jak ostatecznie będzie wyglądała Europa po 31 października. Tradycyjnie, kurierzy wezmą każdy rodzaj produkty z niektórymi wyłączeniami wynikającymi z prawa międzynarodowego, prawa IATA/ICAO związanego z procesowaniem przesyłek niebezpiecznych oraz wynikającą z wewnętrznej polityki danej firmy.

Warto pamiętać również, że kurierem nie prześlemy pieniędzy. W transporcie pomiędzy krajami Unii Europejskiej będzie to jedynie naruszenie wewnętrznej polityki firmy kurierskiej, natomiast w sprawach związanych z wysyłką poza Unię Europejską będzie to również wykroczenie przeciwko polskiemu prawu i, w razie zidentyfikowania pieniędzy w przesyłce w kraju docelowym, również przestępstwo w tamtym kraju. Zapoznajmy się z zasadami wysyłkowymi przed nadaniem przesyłki.