Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Przykłady koszy na śmieci w projektach - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Przykłady koszy na śmieci w projektach

Niezależnie od tego, czy lokalizacja jest publiczna czy prywatna, kosze na śmieci zawsze będą potrzebne i zawsze pomogą zminimalizować ilość odpadów pozostawionych w otoczeniu. Pamiętajmy, że pojemniki na śmieci w przestrzeni publicznej służą do użytku wspólnego więc nie bójmy się z nich korzystać. Zastosowanie unikatowych koszy na śmieci do naszego projektu, może oznaczać, że ​​będą one częściej używane i będą miały pozytywny wpływ wizualni i użytkowy na całe otoczenie. Projektujmy śmietniki przyciągające uwagę.

Betonowe śmietniki przyciągające uwagę

betonowe koszeW miejscach w których przechadza się na co dzień bardzo dużo ludzi, śmietniki powinny być niewielkich rozmiarów, aby nie przeszkadzały w poruszaniu się, dodatkowo przydałby się daszek chroniący odpady przed deszczem. W miejscach, gdzie jest nacisk na recykling przydałyby się betonowe kosze podzielone na odpady mieszane, plastiki i szkło. Kosze podzielone na różne odpady są wykonane z wielu materiałów, nie tylko z betonu. Na przykład w biurowcach podzielone pojemniki to eleganckie konstrukcje z siłownikami gazowymi które pomagają zautomatyzować otwieranie pokrywy w celu łatwego dostępu, i dodatkowo wyposażone są w sztywne stalowe wkładki, które zwiększają wydajność opróżniania koszy na śmieci. Takie biurowe śmietniki mogą posiadać dodatkową opcję bocznego schowka do przechowywania gaśnicy, i to nie koniec ciekawych rozwiązań takiego śmietnika. Następnym cenionym rozwiązaniem są przegrody na oddzielone odpady i surowce wtórne które są oznaczone wyraźnymi i dostosowanymi kolorowymi wskaźnikami, dając użytkownikom jasny kierunek, gdzie należy umieścić śmieci. Ciekawą pozycją dla projektanta przestrzeni publicznych jest połączenie różnych materiałów. Jednym z ciekawych przykładów jest połączenie betonowych koszy ze stalowym daszkiem chroniącym przed deszczem i posiadającym funkcje popielniczki przydatnej dla palaczy. Można też połączyć na przykład stalową ramę malowaną proszkowo, z drzwiami z listwy drewnianej które mają służyć do opróżniania pojemnika.

Mieszanka stali i drewna tworzy piękne zestawienie, które pozwala na dopasowanie pojemnika na przykład do pobliskich drewnianych stołów albo otaczających budynków przemysłowych. Kosze na śmieci mogą być ostatnim elementem na liście podczas projektowania przestrzeni, ale to nie znaczy, że muszą wyglądać jak coś nieprzemyślanego. Te inspirujące przykłady łączą kreatywność z inteligentnym designem pokazują, że nawet kosz na śmieci może być wyzwaniem dla niejednego zawodowego projektanta.