Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Rajstopy kompresyjne dla każdego - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Rajstopy kompresyjne dla każdego

Kończyny dolne mają ogromne znaczenie dla naszego organizmu. To na nich spoczywa cały ciężar ciała. Są stale obciążone. Zwłaszcza, kiedy jesteśmy osobami aktywnymi zawodowo oraz kochamy aktywność fizyczną nie tylko w pracy. Jak wiadomo za wszystko w życiu trzeba zapłacić, a za nadwyrężanie kończyn dolnych zazwyczaj płaci się zdrowiem. Żylaki kończyn dolnych stają się chorobą cywilizacyjną, która wpływa na pogorszenie jakości naszego codziennego życia.

Działanie rajstop kompresyjnych

rajstopy kompresyjneZawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Rajstopy kompresyjne zapobiegają chorobom naczyń żylnych. Są szczególnie polecane dla osób, które na co dzień spędzają długie godziny w pozycji stojącej bądź chodzącej. Aktywność fizyczna wiąże się z obciążeniem układu krążenia. Stopy znajdują się najdalej od serca i w sytuacji, kiedy układ krążenia niedomaga to one są najbardziej obciążone na niedokrwienia. Dostępne w sprzedaży rajstopy kompresyjne wykorzystują działanie kompresjoterapii. Czym jest kompresjoterapia? To metoda polegająca na stosowaniu kontrolowanego ucisku przy pomocy specjalistycznych produktów medycznych. Rajstopy wykonane są w takie sposób, że największy ucisk skupia się w okolicy kostek stóp i stopniowo maleje w kierunku kolan i ud. Dzięki temu uciskowi krew swobodnie przepływa przez naczynia krwionośne. Nie dochodzi do zastoju w żyłach oraz obniżenia szybkości przepływu krwi. Rajstopy wspomagają cały układ krążenia. Są świetnym sposobem na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia chorób związanych z żyłami. Stanowią nie tylko leczenie objawowe, ale również zachowawcze. Poleca je wielu specjalistów. Zarówno chirurgów naczyniowych, rehabilitantów jak i fizjoterapeutów. Coraz częściej o rajstopach kompresyjnych mówią pielęgniarki pracujące w środowisku pacjenta. Stosowanie tego typu specjalistycznych produktów medycznych może uchronić wiele osób przed wystąpieniem groźnych przewlekłych chorób. Dlatego tak duży nacisk kładzie się na korzyści płynące z noszenia rajstop kompresyjnych będących skuteczną profilaktyką chorób układu krążenia.

Profilaktyka powinna być niezwykle ważnym aspektem naszego życia. Warto pomyśleć o niej wtedy, kiedy jesteśmy pełni energii, a więc zdrowi. Przemyślane działania, a więc noszenie rajstop kompresyjnych pozwoli nam uniknąć groźnych chorób związanych z układem krążenia, które towarzyszą wielu osobom w średnim i starszym wieku. Zdrowie nie jest nam dane na zawsze. Aby móc cieszyć się nim przez długie lata należy pomyśleć o nim już dziś i podjąć skuteczne działania profilaktyczne.