Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Różne drogi transporty towarów z Chin - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Różne drogi transporty towarów z Chin

Hurtowe dostawy z Chin są w naszym kraju normą. Zresztą dzieje się tak nie tylko u nas. Niemal cały świat zalewają produkty pochodzące właśnie z Chin. Nic zatem dziwnego, że przedsiębiorstwa zajmujące się transportem oraz spedycją i logistyką oferują swoim klientom wiele różnych możliwości przewozu przesyłek takich do naszego kraju. Oczywiście w grę wchodzi zarówno transport morski, jak i powietrzny i kolejowy. Na co się zdecydować i o czym pamiętać? Postaram się dzisiaj odpowiedzieć na te pytania.

Zamówienie towarów z Chin

eksport towarów do polski z chinWiększość z nas w ogóle nie zastanawia się, w jaki sposób docierają do nas towary z Chin. Oczywiście w grę wchodzi wiele różnych dróg eksportu tych produktów. Nie ma żadnego problemu w przypadku małych paczek, które firmy kurierskie szybko i sprawnie dostarczają do wybranych magazynów i punktów odbioru. Należy jednak pamiętać, że większość towarów dociera do nas w ilościach hurtowych. W dodatku są to bardzo zróżnicowane produkty, zarówno pod względem gabarytów, jak i wagi. W dodatku część z nich potrzebuje szczególnych warunków przechowywania, a zatem należy o nie w szczególny sposób zadbać podczas transportu. Jeśli chodzi o wyjątkowo szybki eksport towarów do Polski z Chin preferuje się przeloty samolotem. Nie musimy korzystać z powszechnych linii lotniczych. Wystarczy, że skontaktujemy się z przedsiębiorstwem kurierskim, które dysponuje własnymi samolotami, a takich firm w naszym kraju nie brakuje. Transport drogą powietrzną z Chin do naszego kraju trwa zazwyczaj jeden lub dwa dni. Dłużej musimy czekać na te przesyłki, które są wysyłane pociągami. Zazwyczaj takie towary podróżują od 7 do 10 dni. Zdecydowanie najwięcej produktów dociera jednak do nas drogą morską. Nic zresztą dziwnego, ponieważ wielkie kontenerowce są w stanie pomieścić na swoich pokładach nawet dziesiątki tysięcy ton produktów. W dodatku takie statki przewożą wszelkie możliwe towary, a zatem nie tylko pełno gabarytowe, ale także drobnicowe, niebezpieczne oraz szczególnie cenne.

Przewóz materiałów z Chin do Polski odbywa się wieloma kanałami i trwa nieprzerwanie, pomimo trwania pandemii oraz różnych zawirowań gospodarczych. To, w jaki sposób mają dotrzeć do nas towary, zależy przede wszystkim od nas. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim to, jakimi funduszami dysponujemy i czy chcemy, aby czas transportu był długi, czy też krótki. W dodatku należy pamiętać o tym, że niektóre produkty potrzebują szczególnych warunków przechowywania. Warto w takim przypadku zadbać o umieszczenie ich w odpowiednio zabezpieczonym kontenerze.