Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Różne rodzaje materiałów opatrunkowych - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Różne rodzaje materiałów opatrunkowych

 

Niedługo mieliśmy się z mężem udać na bardzo długą podróż. Wzięliśmy sobie trzy miesięczne wakacje i zamierzaliśmy udać się w podróż po europie. Bardzo podobała mi się wizja ten wycieczki, ale obawiałam się, że w między czasie któremuś z nas mogłoby się coś stać. Chciałam być przygotowana na ewentualne wypadki czy niegroźne choroby. Z tego powodu musiałam bardzo dobrze zaopatrzyć naszą apteczkę podróżną. Najbardziej zależało mi na tym, aby mieć wszelkie materiały opatrunkowe przy sobie, w odpowiedniej ilości.

Kupno brakujących materiałów opatrunkowych

materiały opatrunkoweNajpierw musiałam sprawdzić jakie materiały opatrunkowe mam już w domu, żeby nie kupować niepotrzebnie drugi raz tego samego. W swojej domowej apteczne znalazłam odpowiednią ilość plastrów z opatrunkiem. Takie plasterki to idealny opatrunek na drobne ranki, skaleczenia i obtarcia. Miałam również plastry z opatrunkiem przeznaczone do cięcia. Takie opatrunki są bardzo dobre na większe i głębsze, ale wciąż niegroźnie wyglądające rany. Dużą zaletą takich materiałów opatrunkowych jest to, że można je dostosować do wielkości rany. W domu znalazłam również jałowe gazy i kompresy. Takie materiały opatrunkowe są niezbędne w przypadku dużych ran i lekkich krwotoków nimi wywołanymi. Pozwalają one zabezpieczyć nie tylko ranę, ale także skórę wokół niej. Tym samym, dzięki ich użyciu można zabezpieczyć ranę przez powiększaniem się pod wpływem ruchów ciała. Jałowe gazy dodatkowo są antyseptyczne, dzięki czemu zabezpieczają przed wdaniem się w ranę zakażenia. Przy użyciu kompresów i gaz, niezbędne jest również posiadanie bandaży opatrunkowych. Te materiały opatrunkowe akurat musiałam dokupić. Są one zazwyczaj wykonane z lekkiej, bawełnianej siateczki i co najważniejsze w kontekście ran, posiadają właściwości chłonne. Brakujące materiały opatrunkowe zdecydowałam się dokupić w aptece internetowej. Oprócz bandaży, zakupiłam również plastry do mocowania opatrunków oraz opatrunki parafinowe, które posiadają właściwości antybakteryjne i zabezpieczają ranę.

Przy zakupie materiałów opatrunkowych wzięłam pod uwagę to, że powinny być one hipoalergiczne. Takie opatrunki mogą być stosowane nawet przez osoby, które mają uczulenie na niektóre składniki i kleje zawarte w plastrach. Plastry najlepiej jest wybierać takie, które wykonane są z lateksu lub innego medycznego tworzywa. Byłam bardzo zadowolona z tego, że udało mi się dostać wszelkie materiały opatrunkowe w bardzo dobrych cenach, a przesyłka z apteki została bardzo szybko do mnie dostarczona.