Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Różne rodzaje nawierzchni sportowej - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Różne rodzaje nawierzchni sportowej

W naszym kraju powstaje coraz więcej stadionów. Przyczyniły się do tego oczywiście Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które mieliśmy okazję organizować kilka lat temu. Dzięki temu mamy teraz stadiony na najwyższym, światowym poziomie, a część z nich dedykowana jest nie tylko do jednej dyscypliny. Już od jakiegoś czasu modne jest boiska z bieżnią. Pozwala to na przykład na organizowanie zawodów z lekkoatletyki, które również są bardzo prestiżowe. Budowa takiego uniwersalnego stadionu jest oczywiście o wiele bardziej skomplikowane. 

Nawierzchnia na światowe boiska

gruba nawierzchnia sportowaZ tego, że w naszym kraju powstaje coraz więcej obiektów sportowych, cieszą się nie tylko sportowcy czy fani sportu, ale też wielu przedsiębiorców. W budowę na przykład takiego stadionu piłkarskiego zaangażowanych jest bowiem mnóstwo firm i to z różnych branż. Tam, gdzie stadion będzie również dedykowany do zawodów lekkoatletycznych, duże znaczenie na położenie odpowiedniej nawierzchni sportowej. W Polsce mamy kilka firm, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami w naszym kraju i na świecie, jak chodzi o zakładanie profesjonalnych nawierzchni. Na boiskach, które służą zarówno piłkarzom, jak i lekkoatletom, potrzebna jest wielowarstwowa, gruba nawierzchnia sportowa, która umożliwi zarówno utrzymanie dobrej jakości trawy, jak i da możliwość zorganizowania na przykład skoku w dal czy skoku o tyczce. To właśnie w tych dyscyplinach, gdzie potrzebny jest krótki rozbieg, najlepiej sprawdza się gruba nawierzchnia. Na bieżni może być ona jednowartswowa, pod warunkiem, oczywiście, użycia jak najwyższej jakości materiałów. Lekkoatleci potrzebują przede wszystkim przyczepności na nawierzchni, ale takiej przyczepności, które nie będzie ich hamowała. Tam, gdzie jest to potrzebne, powinna ona ułatwiać wybicie się. Założenie dobrej jakości sportowej nawierzchni nie należy więc do najłatwiejszych zadań. Dlatego jest to zlecane najlepszym i najbardziej sprawdzonym firmom w branży sportowej. Cieszy fakt, że są wśród nich również polskie firmy, cieszące się dobrą renomą. 

Nawierzchnia sportowa na stadionach dedykowanych zawodom na światowym poziomie, powinna mieć jak najwyższą jakość. Do jej założenie zatrudnia się więc najlepsze na rynku firmy, cieszące się bardzo dobrą renomą. W ostatnich latach w Polsce powstało sporo obiektów sportowych, gdzie odpowiednie nawierzchnie były bardzo potrzebne. Większość z tych nawierzchni zostało założonych przez polskie firmy, które angażowane są też często w projekty w innych państwach na świecie.