Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Sale z profesjonalnie zamontowanym nagłośnieniem - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Sale z profesjonalnie zamontowanym nagłośnieniem

Sale bankietowe muszą posiadać nagłośnienie, które sprawi, że dźwięk będzie dobrze słyszalny w każdej części pomieszczenia. Głośniki należy montować w najbardziej efektywny sposób, korzystając ze zjawisk fizycznych, dotyczących rozchodzenia się fali dźwiękowej. O niej i o konkretnych przykładach montażu głośników można mówić dużo. Postępując zgodnie z zasadami fizyki zyskasz wydajne nagłośnienie, które nie tylko podkreśli jakość dźwięku, ale sprawi, że osoba mówiąca do mikrofonu zawsze będzie wyraźnie brzmieć.

Jak montować nagłośnienie w salach?

montaż nagłośnienia w saliUmiejscowienie punktu przemówień na salach jest bardzo znaczące. Zazwyczaj scena znajduje się przy jednej ze ścian. Montaż nagłośnienia w sali musi więc przebiegać według reguły, która mówi, że czym bliżej sceny, tym głośniki muszą być głośniejsze. Dźwięk rozchodzi się falami i jest to prawo fizyki, z którego skorzystamy przy budowie idealnego nagłośnienia. Pierwsze głośniki, dość mocne powinny być umieszczone za osobą wygłaszającą treść przemówienia. To będzie główne źródło dźwięku. Następne głośniki powinny być przed sceną, po jej bokach, odwrócone w kierunku osób słuchających konferencji. Tym razem siła dźwięku musi być malejąca. W połowie sali również umieścimy głośniki i w dalszym ciągu będą cichsze od poprzednich. Na samym końcu nie dajemy już ich, aby uniknąć echa. Jak to działa? Główne głośniki tworzą falę dźwiękową, która słabnie wraz z przebytą odległością. Każdy kolejny musi być uzupełnieniem tych pierwszych. Powinny być cichsze, aby osoby przebywające na konferencji mogły czuć się komfortowo. Dźwięk dotrze do każdej części sali. Zadbajmy o to, by głośniki był tego samego modelu, ponieważ wtedy zapewnimy ich pełną synchronizacje. Co za tym idzie po raz kolejny unikniemy niechcianego pogłosu. Przeciwległa ściana do osoby mówiącej powinna być ozdobiona jakimś materiałem, aby tłumiła dochodzące dźwięki. Zwykła ściana może odbijać fale dźwiękowe. 

Tak zamontowane nagłośnienie sprawdza się w salach konferencyjnych, a nawet klubach nocnych. Każde pomieszczenie jest nieco inne, nawet jeśli mają zbliżoną do siebie powierzchnię. Ten system jest najbardziej wydajny i sprawdza się w większości sal. Każdy następny głośnik ma być dopełnieniem poprzedniego, przez co dźwięk staje się dobrze słyszalny. Polecam to rozwiązanie osobom, które chcą mieć dobrą instalację audiowizualną na sali konferencyjnej. Z pewnością sprawdzi się niejednokrotnie, jeśli zastosujesz opisane wcześniej reguły. Nie jest to trudne, wystarczy przymocować głośniki.