Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Sianokiszonka w mocnych workach - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Sianokiszonka w mocnych workach

W Polsce sianokiszonka jest powszechnie stosowana od niedawna. Na polach można ją zobaczyć od jakiś pięciu lat. Jest ona sprzedawana hodowcom zwierząt. Jak wchodziła na rynek, nie było za dużych wymagań, poza tym, aby była odpowiednio kaloryczna dla zwierzaków. Obecnie zwraca się uwagę także na jakość worków, gdyż karmienie przebiega za pomocą maszyn, które mogą sobie nie poradzić z workami mniej wytrzymałymi. Ty, jako rolnik powinieneś stosować tylko tego typu worki, zrobione z mocnej folii. 

Mocne worki do robienia sianokiszonki

mocne worki do sianokiszonkiSianokiszonka w workach to bardzo dobra karma dla zwierząt, ale worki musza być odpowiednie. Nie można sobie pozwolić na to, by pękały podczas gdy automat przenosi je na taśmę. Powinieneś więc kupować mocne worki do sianokiszonki, które mają atest wytrzymałości. Zastanówmy się, ile może ważyć jedna sztuka takiej karmy. Prasy rolnicze podlegają standaryzacji, dlatego można wyróżnić sianokiszonkę o wadze pięciuset kilogramów, jednej oraz dwóch ton. Mimo, że sianokiszonka nie wygląda na taką wagę, pamiętajmy, że skupia ona dużo wilgoci, a woda ma swoją wagę. Worek powinien mieć wytrzymałość co najmniej czterech ton, ponieważ trzeba uwzględnić wszystkie przeciążenia podczas transportu, a także przenoszenia ich na taśmę. Taki worek będzie kosztował około dwudziestu pięciu złotych w hurtowniach. Ceny u producenta są niższe, i kształtują się na poziomie dwudziestu złotych. Warto jest sprawdzić, z jakich materiałów worki są wykonane. Najmocniejsze są worki jutowe oraz bawełniane. Płótno, z których je wykonano to kwestia bardzo ważna. Jeśli składają się one z dwóch kawałków materiału, przyjrzyj się, czy szwy są na pewno wystarczająco mocne. Od tego dużo zależy, ponieważ rolnicy dość powszechnie stosują obecnie automatyzację wszystkich procesów, które są związane z dokarmianiem zwierząt. W chlewniach są taśmy oraz automaty do przenoszenia sianokiszonki z magazynu, które muszą wytrzymać taki transport. Otwiera się je dopiero na taśmie, kiedy są już w drodze do stanowisk karmowych.

Od tego, jakie worki zastosujesz bardzo dużo zależy, ponieważ im są lepsze, tym hodowca szybciej je od Ciebie kupi. Zalecam przed zakupem worków przyjrzeć się im dokładnie, a najlepiej znaleźć najlepszego według Ciebie producenta i korzystać tylko z jego produktów. Jeśli tak będziesz robić, każdego roku będziesz miał dobre worki, które nie są problematyczne ani dla Ciebie, ani dla nabywców Twojej sianokiszonki. Polecam Ci sprawdzenie opinii w Internecie, którą wystawiają inni rolnicy.