Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Sojowe świece w pięknych zapachach - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Sojowe świece w pięknych zapachach

Jednym z najczęściej wybieranych składników do tworzenia świec jest obecnie parafina. Większość z nas posiada w domu świece wykonane właśnie z niej. Stare świece lub te kupione z ekologicznych produkcji wykonane są z wosku pszczelego. Jednak jakiś czas temu pojawił się w świecie świec jeszcze jeden składnik, który obecnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w szczególności wśród zwolenników ekologicznych rozwiązań. Produktem tym jest wosk sojowy, coraz częściej wykorzystywany do produkcji świec.

Świece przyjazne środowisku

polecane świece z wosku sojowegoŚwiece są takim produktem, który towarzyszy nam niezmiennie od setek lat. Zmieniał się tylko na przestrzeni wieków proces ich produkcji, a także wygląd. Obecnie świece mają też nieco inne przeznaczenie, niż kiedyś. Ich głównym zadaniem nie jest obecnie oświetlanie pomieszczeń po zachodzie słońca. Od tego mamy lampy z żarówkami. Świeca jest przede wszystkim ozdobą wnętrza i sposobem na tworzenie przytulnej lub romantycznej atmosfery. Współczesne świece najczęściej wykonywane są z parafiny, która pozwala na najszybszą i najtańszą produkcję świec. Zwolennikom ekologii są jednak bardziej polecane świece z wosku sojowego, które zyskują coraz większą popularność również wśród tych osób, które nie zwracają uwagi na składy kupowanych przez siebie produktów. Świece sojowe są bardziej efektowne i bardziej wydajne, niż świece parafinowe. Dłużej się palą i spalają się bez tworzenia charakterystycznych tulejek, przez  co jesteśmy w stanie wypalić taką świecę do końca, nawet, kiedy znajduje się ona w ozdobnym słoiku. Knot w takich świecach jest zazwyczaj drewniany, co znacznie ułatwia właśnie to równomierne spalanie się. Co prawda świece sojowe wielu osobom kojarzą się z białymi, bezzapachowymi świecami, jednak warto wiedzieć, że takie świece występują w pięknych wersjach zapachowych, często opartych o intensywne, naturalne olejki. Wosk sojowy ma jeszcze jedną, ważną dla ekologów zaletę. Jest mianowicie biodegradowalny i nie wpływa negatywnie na stan środowiska naturalnego. Wiele osób wykonuje świece sojowe własnoręcznie.

Świeczki są jednym z najchętniej kupowanych produktów, jak chodzi o deokracje domu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się świeczki zapachowe, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też wprowadzają ładne zapachy do wnętrz naszych mieszkań. Co prawda do najczęściej spotykanych w sklepach należą świece parafinowe, jednak od jakiegoś czasu w sklepach pojawia się coraz więcej ekologicznych świec, wykonanych z wosku sojowego. Ich dużym plusem jest to, że są przyjazne środowisku.