Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Stalowe łączniki do konstrukcji drewnianych - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Stalowe łączniki do konstrukcji drewnianych

Drewniane domki, piękne altany, zabudowane w efektywny sposób tarasy – wszystkie tego typu konstrukcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wielu osób. Nie ma w tym nic dziwnego, szczególnie jeśli zwróci się uwagę na to, że konstrukcje drewniane są bardzo estetyczne i stosunkowo proste w wykonaniu. Wiele osób doskonale radzi sobie z wykonaniem prostej konstrukcji z drewna samodzielnie. Przed przystąpieniem do wykonywania prac konieczne jest jednak to, by skompletować odpowiednie materiały.

Konstrukcyjne wkręty do drewnianej altanki

wkręty konstrukcyjne do drewna staloweKiedy dom nie ma tarasu, najlepsze co można zrobić, to postawić w ogrodzie piękną altankę. Można ją wykonać albo z gotowych elementów dostarczonych przez firmę zewnętrzną, abo wszystko wykonać samodzielnie z desek, belek i listew. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, na własną rękę musimy kupić specjalne łączniki, które umożliwią trwałe połączenie poszczególnych elementów konstrukcji. W przypadku altanki nie jest to łatwe, ponieważ nie sprawdzi się tutaj tylko jeden rodzaj łączników. Gwoździe już dawno stały się niemodne i niepraktyczne. Zamiast nich znacznie lepiej wybrać wkręty konstrukcyjne do drewna stalowe z powłoką zabezpieczającą je przed korozją. Wkręty nie tylko są praktyczniejsze od gwoździ, ale również umożliwiają szybsze i znacznie trwalsze połączenie elementów. Gwint daje bowiem dodatkowy opór, przez co łącznik jest znacznie trudniej wyjąć z otworu. Dodatkową zaletą wkrętów jest to, że dostępne są one w bardzo wielu rozmiarach. Różnią się długością, a więc do łączenia elementów można wybrać taki ich rozmiar, który będzie dopasowany do przekrojów łączonych detali. Dzisiaj większość dostępnych w hurtowaniach wkrętów to łączniki samowiercące co oznacza, że przed ich montażem wcale nie trzeba wykonywać odwiertów. To bardzo duża zaleta, ponieważ znacznie wpływa na zmniejszenie czasu montażu całej konstrukcji. Wystarczy wkrętarka, aby trwale umieścić wkręty w materiale i zapewnić trwałe połączenie elementów konstrukcji.

Znacznym ułatwieniem zakupu odpowiednich wkrętów do drewna jest to, że można kupić je w zestawie. Wielu producentów oferuje pudełka podzielone na przegrody, w których umieszczone są łączniki o różnej długości. Decydując się na zakup takiego zestawu możemy mieć pewność, że pod ręką zawsze będą takie wkręty, których akurat potrzebujemy. Atutem takich zestawów jest także to, że są one znacznie tańsze niż pojedyncze opakowania z łącznikami o takich samych długościach jak te umieszczone w gotowym komplecie.