Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Styl kolonialny aranżacji wnętrz dla pasjonatów podróży - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Styl kolonialny aranżacji wnętrz dla pasjonatów podróży

Styl kolonialny wywodzi się z czasów, kiedy Wielka Brytania zakładała kolonie w Ameryce, Afryce oraz Azji i Australii. Urzędnicy państwowi wyjeżdżali wraz z rodzinami do odległych państw, aby sprawować tam władzę oraz zaludniać podbite tereny brytyjskimi obywatelami. W związku z tym, że przewożenie mebli było nieporęczne, Brytyjczycy zlecali tworzenie ich na styl wiktoriański miejscowym rzemieślnikom. W ich ślady poszli niebawem inni Europejczycy tworząc masywne, solidne meble z elementami orientalnymi.

Klasyczny charakter mebli kolonialnych doprawiony nutą orientu

meble kolonialne z WarszawyMeble typu kolonialnego zrobione są z egzotycznego drewna tj. palisander, heban, afrykański mahoń lub drewno tekowe. W czasach wiktoriańskich na podbitych terenach był to materiał ogólnie dostępny, obecnie uważny jest za ekskluzywny. Jeśli nie mamy odpowiedniego zaplecza finansowego na zakup oryginalnych mebli, możemy skorzystać z przedmiotów stylizowanych na wzór kolonialny, obitych elegancką okleiną w ciemnych, brązowych kolorach. Stylowe meble kolonialne z Warszawy to przede wszystkich biurka, komody, szafy oraz kufry ozdobione ornamentami rodem z Indii i Chin. Dodatki w postaci etażerek lub ozdobnych pudełeczek na biżuterię w stylu orientalnym będą przydawać dodatkowego uroku. Styl kolonialny to także dodatki podróżnicze tj. mapy na ścianę, lampy w kształcie globusów czy ozdoby w postaci figurek egzotycznych ptaków np. papug. Każde eleganckie wnętrze powinno posiadać również miejsce do wypoczynku, jakim są meble tapicerowane. W stylu kolonialnym są to przede wszystkim skórzane fotele oraz wygodne sofy lub kanapy, które wyróżnia elegancki wygląd i ekskluzywny materiał wykonania. Dobrze jest, jeśli są one pikowane. Zgoła odmienną formą są meble rattanowe, przywodzące na myśl letni wypoczynek w ciepłym klimacie. Oba te warianty kojarzone są z wystrojem kolonialnym. Różnorodność świadczy o elastyczności tego stylu, który jest przeznaczony zarówno dla wielbicieli podróży jak i ekskluzywnych przestrzeni. Do wypoczynku niezbędne jest dostawienie stolika kawowego, koniecznie w kolorze egzotycznego hebanu lub orientalnego palisandru.

W stylu kolonialnym możemy urządzić całe mieszkanie lub dom. Nie tylko pokój dzienny, ale i sypialnię, kuchnię, a nawet łazienkę. W kuchni, na podłodze obowiązkowo powinny znaleźć się białe płytki, a na ścianach indyjskie zdobienia. Sypialnia to przede wszystkim duże, masywne, drewniane łóżko. Natomiast w łazience warto jest postawić kilka egzotycznych kwiatów na przykład paprotki.