Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Suszona trawa piękną ozdobą bukietu - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Suszona trawa piękną ozdobą bukietu

Florystyka to sztuka układania kompozycji z kwiatów, ziół i innych roślin. Żeby zostać zawodowym florystą, należy ukończyć specjalny kurs, który kończy się uzyskaniem certyfikatu. Można wówczas rozpocząć pracę w kwiaciarni. Jeśli jednak traktujemy układanie kwiatowych kompozycji jako hobby, możemy to robić niezależnie od kwalifikacji zawodowych.

Zastosowania suszonej trawy

suszona trawa ozdobnaKomponowanie bukietów i stroików to wspaniała zabawa i odprężające zajęcie. Pozwala ono wypracować sobie zmysł estetyczny, doskonalić umiejętności manualne i rozwijać kreatywność. Do układania kwiatowych kompozycji używane są zarówno świeże, żywe kwiaty, jak i te suszone, nierzadko wyglądające równie malowniczo, lub nawet piękniej od świeżych. Jednym z elementów używanych często do stworzenia kompozycji lub ozdoby jest suszona trawa ozdobna. Możemy ją nabyć w kwiaciarniach, sklepach z artykułami kreatywnymi i ozdobami, sklepach hobbystycznych lub nawet przez internet. Taka trawa różni się znacznie od tej, którą kosimy latem na trawniku przed domem. Musi ona posiadać długie źdźbła, tak by elegancko komponowała się z całością bukietu, była dobrze widoczna i łatwa do ułożenia. Z takiej trawy możemy stworzyć kompozycje kwiatowe, bukiety i inne arcydzieła. Osoby interesujące się sztuką ludową wiedzą, że suszona trawa ozdobna wykorzystywana jest przy tworzeniu wieńców dożynkowych, czyli tradycyjnych atrybutów zakończenia żniw. Plecenie wieńca jest zadaniem wymagającym zręczności, cierpliwości i kreatywności. Do jego stworzenia wykorzystuje się pszenicę, żyto, jęczmień, inne zboża, a także trawę suszoną, kwiaty i rośliny polne. By z trawy ozdobnej dało się stworzyć piękną kompozycję, musi ona mieć długie łodygi, które nie łamią się i nie kruszą. Jeśli chcemy zakupić taką trawę, by stworzyć z niej kompozycję, warto zapytać sprzedawcę o opinię odnośnie danego rodzaju trawy. Kierując się wskazówkami doświadczonych pracowników sklepu, z pewnością wybierzemy coś dla siebie, z czego powstanie olśniewający bukiet lub stroik na stół w jadalni. Taka ozdoba na pewno spodoba się każdemu, kto przyjdzie do nas w odwiedziny i ujrzy ją na własne oczy.

Układanie roślin w bukiety może być kreatywnym i odprężającym hobby, a także zajęciem zarobkowym. Ważne jest, by używać w tym celu dobrej jakości materiałów, jak na przykład suszonej trawy ozdobnej o mocnych łodygach. Wówczas będziemy mieć pewność, że nasza kompozycja przetrwa w niezmienionym kształcie przez długi czas i będzie cieszyć oczy wszystkich domowników.