Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Systemy ważenia pojazdów - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Systemy ważenia pojazdów

 

Sprawdzanie mas pojazdów ma bardzo duże znaczenie w każdym rodzaju przemysłu. Ważeniu podlegają najczęściej auta ciężarowe i dostawcze, rzadko kiedy osobowe. Jest tak, ponieważ tymi ostatnimi rzadko przewozi się towary o dużym ciężarze. Dlatego każda firma spedycyjna i logistyczna powinna być więc wyposażona w odpowiednia urządzenia, które określą, czy ciężarówka wyjeżdżająca w trasę nie jest przeładowana. Jeżeli tak jest, wówczas powstaje duże ryzyko nałożenia wysokiego mandatu przez Państwową Inspekcję Drogową.

Korzystanie z przenośnych wag samochodowych

najlepsze wagi samochodowe przenośneUrządzenie umożliwiające kontrolę masy załadunku powinno mieć w sobie co najmniej kilka ważnych cech. Chodzi głównie o precyzję i lekkość całej konstrukcji. Tylko wówczas pomiar jest wiarygodny i można na jego podstawie wyciągnąć odpowiednie wnioski. Najlepsze wagi samochodowe przenośne mogą znacząco ułatwić funkcjonowanie firm logistycznych, które nie będą narażane na mandaty od służb i związanych z tym nieprzyjemności. Zastosowanie wag w przemyśle motoryzacyjnym jest znaczące, dlatego ich kontrukcja musi być wytrzymała i stabilna, również w przypadku modeli przenośnych. Zaletą wag mibilnych jest to, że uch użytkowanie nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Wystarczające okazuje się odpowiednie utwardzenie i wyrównanie gruntu w miejscach, gdzie ma być użytkowana waga. Możliwość przenoszenia urządzenia jest ułatwiona poprzez zastosowanie lekkich fundamentów stalowych. Każdy element jest tak naprawdę lekki, a jego montaż i demontaż nie jest skomplikowany. Wśród przenośnych wag wyróżnia się najazdowe oraz osiowe. Wagi najazdowe zgodnie z samą nazwą muszą mieć zamontowany specjalny podjazd, dzięki któremu samochód może zostać zważony. Konieczne jest więc wykonanie odpowiedniego manewru. Co do zasady tego rodzaju wagę montuje się na utwardzonym podłożu. Zastosowanie lekkich konstrukcji sprawia, że nie występuje trwałe połączenie z gruntem, dlatego może być przenoszone w inne dowolne miejsce. To rozwiązanie jest dedykowane firmom, które mają większą powierzchnię placu.

W przypadku mniejszych przedsiębiorstw lepszym sposobem na zważenie będzie waga osiowa. Urządzenie umożliwia ważenie każdej osi pojazdu osobno. W ostatnim etapie wszystkie wartości są ze sobą sumowane. Zaletą tego rodzaju wag jest mała ilość manewrów do wykonania, ponieważ samochód wjeżdża na wagę prosto z ulicy. Nie potrzebuje więc dużej ilości miejsca na ich wykonanie i dokonanie wiarygodnego pomiaru. Znaczenie wag samochodowych jest duże, co jest najbardziej uwidocznione w firmach z branży logistycznej.