Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Szeroka gama naklejek na przyprawy - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Szeroka gama naklejek na przyprawy

 

Sposób przechowywania przypraw ma szczególne znaczenie. Często bagatelizujemy ten aspekt i przechowujemy je w oryginalnych papierowych lub plastikowych opakowaniach. Często zostawiamy je nie do końca szczelnie zamknięte. Jest to duży błąd. Tak przechowywane szybko tracą swój kolor i aromat, a właśnie o to w przyprawach chodzi. 

Łatwiejsze gotowanie z naklejkami na przyprawy

naklejki na przyprawyPrzechowywanie przypraw często to coś, na co nie zwracamy szczególnej uwagi. Powinniśmy jednak zadbać o tą sprawę, ponieważ dobrze przechowywane i chronione przed światłem słonecznym na długo zachowają doskonały aromat, smak i kolor. Najlepszą opcją do ich przechowywania będą małe, szczelne słoiczki. Takie słoiczki mogą mieć różne kształty i design. Ważne, aby były chowane do szafki lub szuflady tak, aby ich zawartość nie była narażona na działanie słońca. Sprawdzą się również słichzki wykonane z ciemniejszego szkłą. Tak przesypane przyprawy mogą często nam się mylić. Nie sposób często na pierwszy rzut oka odróżnić kurkumy od curry, suszonej bazylii od majeranku lub tymianku i rozmarynu. Aby usprawnić sobie proces przygotowywania potraw warto takie słoiczki odpowiednio oznaczyć. Najlepiej sprawdzą się tutaj naklejki na przyprawy. Takie naklejki naklejamy na konkretny słoiczek i opisujemy go nazwą przyprawy oraz datą otwarcia opakowania. Tak opisane będą łatwiejsze w identyfikacji i usprawnią nasze działania w kuchni. Naklejki możemy zrobić sami z papieru samoprzylepnego i gotowych wzorów których sporo znajdziemy w internecie. Możemy również kupić je już gotowe do użycia. Takie najlepiej są tanie, dostępne w różnych kolorach, wielkościach, stylach. Możemy dobrać je do naszych potrzeb oraz wystroju naszej kuchni. Możemy przecież kupić naklejki w stylu retro, nowoczesnym czy sielskim. Wybór jest spory. Niektóre z nich są również wielokrotnego użytku ponieważ możemy na nich pisać zmywalnymi pisakami. Ważne, aby mocno trzymały się szkła lub onnego tworzywa z jakiego mamy wykonane pojemniczki czy słoiczki. Nie powinny się więc same ześlizgiwać, natomiast powinny być łatwe do usunięcia np. pod wpływem wody.

Przyprawy to coś bez czego nie wyobrażamy sobie gotowania i przygotowywania posiłków. Niestety wielu z nas źle je przechowuje przez co szybko tracą aromat i smak. Warto więc przechowywać je w szklanych słoiczkach. Takie słoiczki lub pudełeczka powinny być odpowiednio opisane. Pozwoli nam to na szybsze działanie w kuchni. Warto do tego celu stosować zakupione w internecie lub wykonane samodzielnie naklejki na przyprawy.