Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Szkolenie z metodologii Agile - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Szkolenie z metodologii Agile

W pracy software developera jedną z najważniejszych rzeczy decydujących o wydajności i efektywności jest bycie na bieżąco z aktualnymi rozwiązaniami, które obecnie mnożą się w niemal zastraszającym tempie. Bez znajomości najnowszych trendów, czy to odnośnie praktyk stosowanych w branży, czy w zakresie stosowanych metod pracy, stworzenie dobrego programu może być o wiele bardziej czasochłonne, męczące, a czasem nawet niemożliwe. Z tego właśnie powodu warto zainteresować się wszelkiego rodzaju szkoleniami z branży IT.

Na czym polega metodyka Agile?

szkolenie AgilePrzetłumaczona nazwa metodyki Agile na język polski brzmi – programowanie zwinne. Jeśli przyjrzeć się tej nazwie dokładniej, można dostrzec, że ma ona głęboki sens, ponieważ przy pomocy Agile wszelkie procesy przebiegają sprawniej i na bieżąco są konfrontowane z oczekiwaniami zamawiającego. Szkolenie Agile obejmuje wiedzę na temat zarządzania pracą zespołową przy projekcie w taki sposób, aby przyniosła ona oczekiwane efekty w niedługim czasie oczekiwania. Przede wszystkim, kluczowym zagadnieniem jest tutaj praca w niewielkich zespołach, które samodzielnie odpowiadają za wykonanie postawionych przed nimi zadań. Nie ma liderów, ani hierarchii – na końcowy efekt pracują wszyscy wspólnie i każdy z osobna ma wpływ na to, jak będzie on ostatecznie wyglądał. Celem jest oczywiście usatysfakcjonowanie klienta. W tej metodzie, opracowywanie oprogramowania odbywa się w niewielkich częściach – z tego względu jest dużo czasu na ewentualne zmiany koncepcji, wprowadzanie dodatkowych usprawnień, a sama praca i projekt stają się bardziej płynne i elastyczne, ponieważ małymi kroczkami zmierza się do celu końcowego. Oczywiście, projekt nie zostaje pozostawiony sam sobie i jedynie ekipie przy nim pracującej – nadzorowanie bieżących postępów następuje w czasie stosunkowo częstych inspekcji, które konfrontują osiągnięte rezultaty z zakładanymi planami i prognozami. Dzięki temu wszystko pozostaje pod kontrolą.

Metodyka Agile cieszy się niesłabnącą popularnością i jest cały czas rozwijana o kolejne, bardziej wyspecjalizowane i sprecyzowane gałęzie, które są dopasowane do różnych projektów i wyzwań, które stawiane są przed programistami każdego dnia. Każdy klient ma bowiem indywidualne potrzeby i należy to uwzględnić przy wyborze metody pracy tak, aby wybrać tę najbardziej optymalną. Dzięki temu można zmaksymalizować spektakularność efektów i niewielki czas pracy, dzięki czemu klient jest w pełni zadowolony z rozwiązań, jakie zostają mu zaoferowane.