Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Uniwersalne apteczki din - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Uniwersalne apteczki din

Każdy wie czym jest apteczka pierwszej pomocy, bo uczył się o niej w szkole podstawowej. Mamy ją w domu i korzystamy z jej wyposażenia kiedy się skaleczymy podczas krojenia ostrym nożem, lub kiedy dziecko się wywróci i rozwali kolano. Na pewno musi się w niej znaleźć jakiś środek do odkażania ran i opatrunki. Apteczkę możemy sami stworzyć, kupują różne produkty medyczne, lub kupić gotową, ze wszystkimi niezbędnymi elementami.

Co zawierają apteczki z wkładem din 13157?

apteczka typu din 13157W naszym kraju jedynie pracodawcy i kierowcy mają obowiązek posiadania apteczki pierwszej pomocy, bo reszta osób może ją nabyć we własnym zakresie. W zakładach pracy bardzo często dochodzi do wypadków, które mogą być błahe, lub poważne, wymagające udzielenia pomocy medycznej. Pierwszą rzeczą o jakiej każdy myśli, kiedy musi pomóc osobie poszkodowanej, jest apteczka pierwszej pomocy. Znajdują się w niej wszystkie najważniejsze produkty, które możemy wykorzystać w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Apteczkę wraz z wkładem kupimy w każdym sklepie medycznym. Obecnie na rynku najlepsza jest apteczka typu din 13157, ponieważ zawiera elementy, które sprawdzają się w każdym wypadku. Oczywiście sama apteczka nic nam nie da, jeżeli nie będziemy umieli z niej skorzystać, dlatego każdy wkład posiada instrukcję obsługi. Normy din oznaczają, że dany wkład spełnia wymogi unijne, które obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wszystkie produkty jakie się znajdują w apteczce, posiadają określony termin ważności, którego trzeba przestrzegać, ponieważ po jego przekroczeniu mogą być niezdatne do użytku. We wkładzie din 13157 znajdziemy przede wszystkim jednorazowe plasterki w różnych rozmiarach, opatrunki na rany, kompresy zimne i kompresy na oko. Jeżeli trzeba będzie wykonać sztuczne oddychanie, to w apteczce znajdziemy jednorazowe ustniki, dzięki którym możemy to zrobić bez kontaktu bezpośredniego z poszkodowanym. Wkład zawiera również chusty trójkątne, opatrunkowe i flizelinowe, które mogą być wykorzystane na wiele sposobów.

Pomimo, że w Polsce nie ma obowiązku posiadania apteczki z wkładami spełniającymi normy din, to wielu przedsiębiorców wybiera właśnie takie modele. Jeżeli chcemy być pewni, że w razie jakiegokolwiek wypadku, będziemy dobrze przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy, to lepiej nie oszczędzać na apteczce i kupić droższy, ale kompletny zestaw apteczki z wkładem. Tanie apteczki posiadają jedynie parę produktów, które są mało użyteczne w firmie, czy w samochodzie. Dobra apteczka kosztuje około pięćdziesięciu złotych.