Walory praktyczne ogrzewania kanałowego

Walory praktyczne ogrzewania kanałowego

Dzięki postępowi techniki projektowanie instalacji z uwzględnieniem walorów praktyczno- technicznych oraz innowacyjność a za razem design idą w parze! Przytulny klimat domowego zacisza niezależnie od pory roku oraz ciekawe rozwiązania aranżacyjne gwarantują nam rozwiązania takie jak modernizacja systemów grzewczych z zastosowaniem inteligentnych rozwiązań w ogrzewaniu wykorzystującym metodę konwekcji. Na drodze projektowania instalacji pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na zapotrzebowanie metrażu na energię niezbędną do ogrzewania.

Ultranowoczesne systemy ogrzewania kanałowego

ogrzewanie kanałoweKażdy z nas ceni sobie wysoki komfort korzystania z takich przestrzeni w domu jak dostosowana do naszych potrzeb kuchnia, czy łazienka, która pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Aby zwiększyć wygodę użytkowania naszych ulubionych przestrzeni a jednocześnie zniwelować uczucie zimna podczas chodzenia po kafelkach projektanci postanowili w maksymalny sposób wykorzystać potencjał materiałów bazujących na ceramice, czego rezultatem jest ogrzewanie kanałowe, popularnie zwane również podłogowym. Poprzez zastosowanie systemu miedzianych rur położonych pod posadzką wyłożoną kafelkami oraz inteligentnym wykorzystaniu potencjału przewodzenia naszej relaksującej kąpieli nie popsuje już nigdy zimna podłoga! Dzięki podgrzewaniu wody w obiegu, która bezpośrednio jest wprowadzana do instalacji powierzchnia kafelek nagrzewa się, poprzez co możemy cieszyć się niebywałym komfortem korzystania z kuchni czy łazienki oraz pozwolić sobie od czasu do czasu zapomnieć o kapciach. Wdrożenie do projektu systemu ogrzewania mieszkania lub domu mamy możliwość uzyskania dodatkowej powierzchni, która usprawni i jednocześnie zwiększy efektywność działania całej instalacji poprzez zwiększenie łącznej powierzchni grzewczej o dodatkową płaszczyznę, jaką będzie stanowić ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu promieniowanie oraz czas niezbędny na uzyskanie operatywnej temperatury w obrębie pomieszczenia skróci się do minimum, a zwiększenie metrażu ogrzewania, który stanowić będzie podłoga wyłożona kafelkami przyczyni się do wzrostu długości czasu utrzymania temperatury wewnątrz.

Średni koszt realizacji prac związanych z zainstalowaniem systemu ogrzewania bazującego na systemie konwekcyjnym z wykorzystaniem powierzchni podłogowej to ok. 110- 120zł/ m² długości instalacji wraz z uwzględnieniem niezbędnego oprzyrządowania. Podczas prac projektowych warto również rozważyć rozbudowę instalacji grzewczej o dodatkowy system elektronicznego sterowania systemem grzewczym, co umożliwi nam jeszcze lepsze dostosowanie go do naszych potrzeb i wymagań.