Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Waporyzacja - nowy wymiar palenia - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Waporyzacja – nowy wymiar palenia

Waporyzacja, czyli proces podgrzania i odparowania ulubionych ziół, cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego. Do tej pory, chcąc skorzystać z walorów ulubionego suszu, konieczne było jego spalanie. To niestety wiąże się z niekorzystnym wpływem na nasze zdrowie. Podczas palenia wyzwalana jest ogromna ilość substancji smolistych, szkodliwych dla naszego organizmu. Poza tym ilość substancji aktywnych w tym procesie jest stosunkowo niewielka.

Waporyzacja w trosce o zdrowie i finanse

waporyzatorZupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku procesu waporyzacji. Waporyzator podgrzewa mieszankę ziół do temperatury, która umożliwia odparowanie z nich substancji czynnych, na których nam zależy. Temperatura ta jest jednak dużo niższa, dlatego nie dochodzi do ich spalania. Wytworzona w tym procesie para ma kilkukrotnie większe stężenie pożądanych substancji, co sprawia, iż waporyzacja jest procesem dużo bardziej opłacalnym. Ktoś by powiedział, że nie do końca jednak opłaca się finansowo, ponieważ niezbędna jest inwestycja w waporyzator, który w zależności od modelu, nie należy do najtańszych. Jednak zwróćmy uwagę, że około 30% oszczędność na suszu ziołowym, na którą pozwala nam waporyzacja w porównaniu ze spalaniem sprawia, iż urządzenie zwróci się w niedalekiej przyszłości. Można by powiedzieć, że po jakimś czasie (zależnie od częstotliwości używania) waporyzator spłaci się sam. Zatem jeśli kogoś nie przekonuje aspekt prozdrowotny, może przemówi do niego aspekt finansowy. Kolejną korzyścią, jaką daje nam możliwość waporyzacji, a nie zyskujemy jej podczas tradycyjnego palenia, jest dyskrecja. Podczas odparowywania ziół generowana jest niewielka ilość pary o delikatnym aromacie. Zupełnie odwrotnie, niż podczas palenia, które generuje dużą ilość gryzącego dymu, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. Samo urządzenie do waporyzacji (mowa oczywiście o modelach przenośnych) jest niewielkie, mieści się w dłoni i w każdej chwili można schować je w kieszeni, nie narażając się na poparzenie. Swoim wyglądem do złudzenia przypomina elektryczne papierosy, dlatego nie wzbudza na ulicy niepotrzebnego poruszenia.

Trzeba jeszcze wspomnieć, że jeśli mowa o waporyzatorach, na rynku dostępne mamy modele stacjonarne oraz przenośne. Każdy rodzaj ma swoje zalety, dlatego warto przed kupnem zagłębić się w lekturę, aby nabyć urządzenie jak najbardziej odpowiadające naszym potrzebom. Głównie jednak rozchodzi się o to, gdzie najczęściej mamy zamiar z niego korzystać. Niezależnie od wybranej opcji, korzystać będziemy z niekłamaną przyjemnością.