Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Właściwości prozdrowotne tlenoterapii hiperbarycznej - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Właściwości prozdrowotne tlenoterapii hiperbarycznej

W ciągu ostatnich dziesięciu lat lawinowo wzrosło zainteresowanie możliwościami, jakie stwarza komora hiperbaryczna. Panują w niej szczególne warunki. Przede wszytkim tlen jest łatwiej przyswajalny przez organizm. Daje to niesamowite efekty i okazuje się wręcz zbawienne w przypadku wielu schorzeń. Obecnie komory hiperbaryczne wykorzystywane są w ośrodkach rehabilitacyjnych dla osób po przebytym koronawirusie.

Czy warto skorzystać z profesjonalnej tlenoterapii hiperbarycznej?

profesjonalna tlenoterapia hiperbarycznaW ostatnim czasie medycyna poszła naprzód. Dzięki nowoczesnym urządzeniom z powodzeniem można leczyć schorzenia, na które jeszcze kilkanaście lat temu nie było skutecznego lekarstwa. Zwiększyły się również koszty, jakie ponoszą szpitale i specjalistyczne ośrodki medyczne. Naturalne formy leczenia i rehabilitacji zyskują coraz większa popularność. Dobrym tego przykładem jest chociażby profesjonalna tlenoterapia hiperbaryczna. Na czym polega jej fenomen? Pobyt w komorze hiperbarycznej wiąże się podawaniem tlenu pod wysokim ciśnieniem. Jest ono znacznie wyższe niż ciśnienie atmosferyczne. W dodatku czysty tlen podawany jest w wysokiej dawce. Dzięki temu leczenie w krótkim odstępie czasowym przynosi wymierne skutki. Warto podkreślić, że tlenoterapia wprowadzona w specjalnych komorach hiperbarycznych jest zalecana dla osób z zawansowaną cukrzycą, z chorobami dermatologicznymi oraz neurologicznymi. Wysokie dawki tlenu okazują się także być zbawienne w skutkach w przypadku pacjentów po przebytym zawale mięśnia sercowego. Co niezwykle istotne, tlenoterapia nie daje jakiś szczególnych skutków ubocznych. Trzeba jedynie pamiętać, żeby zrezygnować z wizyty w komorze hiperbarycznej, jeśli mamy infekcję. Warto przy tym podkręcić, ze sesje w komorze hiperbarycznej mogą powodować przejściowe bóle zatok oraz zaburzenia ostrości widzenia. Trzeba jednak podkreślić z całą mocą, że tego typu dolegliwości ustępują zazwyczaj w przeciągu kilku dni. Tlenoterapia jest coraz powszechniejszą formą leczenia. Specjalistyczne placówki chętnie zaopatrują się w nowoczesne komory.

Lekarze są zdania, że  wielu przypadkach warto wykorzystać komorę hiperbaryczną. Tlenoterapia okazuje się zbawienna w skutkach w przypadku wielu różnych schorzeń – cukrzycy czy też obturacyjnej choroby płuc. Tlen jest podaje się pacjentowi w dużej dawce i pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu jest łatwiej przyswajalny przez organizm. Najczęściej można spotkać jednoosobowe komory hiperbaryczne, w których dana osoba leży podczas całej sesji terapeutycznej.