Woskowana biurko do pokoju nastolatki

Wszyscy wiemy, że nasze dzieci szybko rosną, z małych bobasów zmieniają się w nastolatki a potem w dorosłych. Nie chcemy często się z tym pogodzić. Kiedy moja córka Kasia zmieniła się w  nastolatkę nie mogłam uwierzyć, że to już. Zaczęło się od przemeblowania, wystroju pokoju i oczywiście nowego stylu ubierania i nowych zainteresowań.

Drewniane biurko do pokoju córki Kasi

biurko woskowane drewnianeMoja córka dorosła, musiałam się z tym pogodzić. Nie chciała mieć już kolorowego pokoju, z maskotkami i różowymi dodatkami. Interesuje się teraz muzyką rockową i sztukę. Chciała mieć wyremontowany pokój, z nowymi meblami i dodatkami. Meble do pokoju wybrała sama. Były to nowoczesne komody, duża szafa z lustrem na odzież, półki wykonane z jasnego drewna sosnowego. Wybrała tez sobie wygodne łóżko i fotele. Trzeba było tylko kupić jeszcze biurko i wygodny fotel obrotowy do niego. Sprzedawca w sklepie doradził nam, że dla nastolatki najlepsze będzie biurko woskowane drewniane. Okazało się, że woskowane biurko będzie idealne dla młodej osoby. Wosk chroni idealnie i konserwuje drewno. Chroni on drewno od zewnątrz, tworząc elastyczną, przepuszczającą powietrze warstwę, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Dla nastolatki takie biurko było bardzo praktyczne, można było na nim odrabiać lekcje, rysować, malować paznokcie nie uszkadzając woskowanego blatu. Okazało się, że wosk świetnie się sprawdza do wykończenia surowego, sosnowego drewna. Zabezpiecza je, dokładnie zamyka pory i nadaje mu jedwabiste wykończenie oraz wydobywa naturalny rysunek słojów. Chroni przed nasiąkaniem wodą, co moim zdaniem było bardzo istotne przy użytkowaniu przez młodych ludzi. Zresztą nam dorosłym też zdarza się wylać coś na stole czy biurko. Wosk chroni drewno przed takimi wypadkami. Najlepszy do konserwacji drewna jest pszczeli wosk, który chroni drewno przed wilgocią, jednocześnie nadając mu elegancki wygląd. Wosk bardzo ładnie podkreślił naturalne słoje drewna, biuro wyglądało naprawdę super. Córce bardzo się podobało i idealnie pasowało do reszty mebli. Postanowiłam, że do jadalni kupię sobie woskowany stół rodzinny, który będzie odporny na uszkodzenia, zabezpieczony.

Woskowanie drewna sprawia, że zyskuje ono satynowe, gładkie wykończenie. Dodatkowo jest odporne na działanie wilgoci a zarazem może oddychać. Drewno po woskowaniu odznacza się również bardziej delikatnym i naturalnym wyglądem. Biurko Kasi sprawdziło się bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu. Dzięki konserwacji woskiem było beż żadnych śladów użytkowania.