Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Wspomnienia utrwalone na filmie - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Wspomnienia utrwalone na filmie

Są takie chwile, które chciałoby się zachować w pamięci na zawsze. Przede wszystkim ślub i wesele – to w końcu ten najpiękniejszy dzień w życiu. Potem chrzest dziecka, pierwsza Komunia Święta, zakończenie szkoły i znów od początku. A także te bardziej prywatne momenty jak pierwsze kroki naszej pociechy, wspólne zabawy, urodziny, może pierwszy dzień w szkole. Wiele z tych wspomnień chcemy odtworzyć i jeśli pamięć nas zawodzi – dobrze jest mieć wtedy coś, co pomoże nam sobie przypomnieć.

Wideo jako pamięć zewnętrzna

wideofilmowanieW dzisiejszych czasach wideofilmowanie stało się normą. Każdy może to zrobić, i to na dodatek bez specjalnego wysiłku. Wystarczy wyciągnąć komórkę, nacisnąć przycisk i film robi się sam. Jak często jednak wracamy do tych chwil utrwalonych na nośniku cyfrowym? Jest ich przecież zbyt wiele i niektóre z nich okazują się po latach niezbyt udane. A to ktoś poruszał kamerą zbyt szybko i obraz jest zamazany, a to nic ciekawego nie działo się przez dłuższy czas, a mimo to ktoś nagrywał. Stwierdzamy, że szkoda na to czasu. Tak naprawdę te filmy trzeba by „obrobić”. Wyciąć nieudane fragmenty, połączyć z innymi filmami, może dodać muzykę, jakieś napisy, komentarz. Tylko komu chce się to robić? Poza tym, takie zajęcie wbrew pozorom nie jest wcale proste, a my przecież nie mamy czasu – i oczywiście odpowiednio zaawansowanego sprzętu – by podołać zadaniu. Dlatego aby utrwalić te ważne chwile w życiu, te kluczowe, te których na pewno nie będziemy chcieli gdzieś utracić, zatrudniamy do pomocy profesjonalistów. Firmy zajmujące się filmowaniem różnych uroczystości oferują szeroką gamę usług – poza samym nagraniem, możemy też zamówić zdjęcia ze ślubu i z wesela czy z komunii lub chrztu a także zdjęcia w plenerze i oczywiście obróbkę końcową nagrania tak, by oglądanie go było prawdziwą przyjemnością. Zdjęcia także poddawane są lekkiemu retuszowi, służącemu głównie wydobyciu kolorów i głębi obrazu.

Kiedy po latach sięgniemy do tych wspomnień zobaczymy radosne twarze, piękne wnętrza, usłyszymy muzykę, od której zakręci nam się łezka w oku. Powspominamy członków rodziny, z którymi pewnie nie widzieliśmy się od dawna, przyjaciół i znajomych. Popatrzymy na nas samych, jakże innych – jakże młodych. Pokażemy naszym dzieciom, może nawet wnukom, jak to było kiedyś, jak się bawiliśmy, kochaliśmy, byliśmy razem. Jaka to przyjemność móc wrócić pamięcią do tamtych wspaniałych chwil. Co za szczęście, że współczesna technologia umożliwia nam zachowanie naszych najlepszych wspomnień.