Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Wybieramy ubranka o chrztu świętego - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Wybieramy ubranka o chrztu świętego

Od samych narodzin dbamy o to, w co będą ubrane nasze dzieci. Pilnujemy przede wszystkim jakości materiałów, z jakich wykonane są ciuszki. Ale lubimy też, gdy nasze dzieci wyglądają ładnie i kompletujemy im stroje kolorystycznie. Niektórzy z nas kupują nowe ubranka, inni pożyczają od znajomych czy rodziny po ich pociechach. Dla dzieci najważniejsza jest wygoda i praktyczność tego, co noszą. Muszą być ubierane adekwatnie do pogody i ich stanu zdrowia.

Jakie ubranko do chrztu jest w modzie?

ubranka do chrztuBywają jednak takie okazje, gdy zależy nam, aby nasze dzieci, niezależnie od ich wieku, wyglądały olśniewająco. Stroimy je szczególnie mocno na ich chrzest święty. A ubranka do chrztu dostępne są teraz w dziesiątkach wzorów i kolorów. Dla chłopców najpopularniejsze są maleńkie garniturki. Możemy dobrać do nich koszulę i muszkę lub krawat. Buciki pozostają miękkie i wygodne. Nie zawsze więc dziecko ma tradycyjną białą szatkę. Ubiera się je podobnie jak na ceremonię zaślubin. Wśród dziewczynek moda szerzy się bardziej. Stawia się głównie na sukienki, ale można dobrać do nich mnóstwo dodatków. Rajstopki w kwiatuszki, serduszka czy biedronki, opaski na włosy, kapelusiki, buciki, bransoletki to elementy, które dopełniają wizerunku malucha. Zawsze trzeba tez przewidzieć narzutkę z długim rękawem w razie chłodu. Jeśli chrzest odbywa się zimą, dodatkowo rodzice dokupują białe kurteczki i czapki, czasem beciki. Ubranka chrzcielne bywają różnej jakości. Możemy zakupić zwyklejsze, jak i te od znanych projektantów, za których markę dopłacamy spore kwoty. Nie wszyscy rodzice pamiętają, że to tak naprawdę strój na jedno wyjście. Później zwykle znika w czeluściach szafy lub próbujemy go odsprzedać. Oczywiście dużo trudniej znaleźć kupca na droższe ubrania. Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim chodzi tu o samą uroczystość, ceremonię oraz komfort i wygodę dziecka. Ciuszek musi być dobrze dopasowany i skrojony, nie może uciskać i drapać. Skórę niemowlaka niezwykle łatwo podrażnić ubraniem. Kupujmy też odzież z bawełny. Jest ona najprzyjaźniejsza dla naszych pociech. Jeśli mamy ochotę na koronkę czy fiszbinkę, niech ona znajduje się na wierzchu stroju tak, aby nie zadrapała dziecka.

Wybór ubrania na chrzest wcale nie jest taką prosta sprawą. Obecnie odchodzi się od zwykłych białych szatek, a stawia na maleńkie garnitury czy sukienki księżniczki. Dlatego warto z rozmysłem podejść do tych zakupów. Ubranie ma przede wszystkim służyć dziecku i zdobić je w tym ważnym dniu. Nie jest jednak najważniejsze podczas tak doniosłej ceremonii. Chrzest ma mieć przede wszystkim wymiar duchowy. To, co świeckie starajmy się zachować w zdrowej proporcji.