Wybór afrykańskich win

Mówi się, że za kolebkę wina uznaje się Afrykę, która dzięki klimatowi śródziemnomorskiemu oraz zróżnicowanej topografii może produkować intrygujące wina o różnych aromatach. Dlatego warto zainteresować się winami prosto z Afryki, które mogą być dla nas niebanalne w smaku, intensywne, a jednocześnie będą fenomenalnie pasować do różnorodnych posiłków. Warto również dowiedzieć się więcej na temat win pochodzących z Republiki Południowej Afryki, ponieważ są one naprawdę oryginalnym szczepem, który przynajmniej raz warto spróbować.

Wybór wina afrykańskiego na każdą okazję

popularne wina afrykaZapewne wiele osób może zastanawiać się jakim sposobem Afryka jest krajem, który produkuje tak znamienite wina. Tutaj należy cofnąć się z historii, ponieważ winorośle nie zostały tam wyhodowane. To wszystko za sprawą Holendrów, którzy w XVII wieku przywieźli szczepy winogron do Afryki i zasadzili je. Niestety, nie byli oni głównymi sprawcami tak doskonałych win. To wszystko dzięki imigrantom francuskim, którzy zadbali o winorośle i rozpoczeli produkcję najbardziej znamienitych win. Warto zaznaczyć, że popularne wina Afryka produkuje bardzo różnorodne. Przede wszystkim najpopularniejszy pinotage, który jest krzyżówka pinot noir i cinsault, któremu towarzyszą najczęściej shiraz i odmiany bordoskie. Warto też zaznaczyć, iż pinotage to jedno z najbardziej intensywnych kolorystycznie win, a także tych, które możemy szybciej spożywać. Afrykańskie wina mają również szczep biały. Chenin blanc, który jest znany w Afryce jako steen. Należy również zwrócić uwagę na klimat śródziemnomorski oraz topografię Afryki, które wydawałyby się trudnym do upraw winorośli miejscem. Jak się jednak okazuje dało to szerokie możliwości na produkcję win do mięs, ryb, deserów i nie tylko. Przez to każda interesująca się winem osoba znajdzie idealny trunek dla siebie. Afrykańskie wina to połączenie nowoczesnych technologii z jednoczesnym utrzymaniem tradycji, które na tym kontynencie są niezmiernie ważne dla produkujących wina.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani przetestowaniem ciekawej odmiany win to te afrykańskie pozytywnie mogą zaskoczyć. To wina o intensywnym aromacie, smaku i kolorze, które zaskakują tym jak przyjemne są w piciu. Sprawią się fenomenalnie w zależności od wyboru – do dań mięsnych, rybnych, jak również owoców morza. Warto przynajmniej raz przetestować szczepy winne z Afryki, ponieważ jest to jedna z większych i bardziej pokaźnych plantacji winnych na południowej części półkuli. To może być odkrycie i pozostać z nami na dłużej