Wybór profesjonalnej odzieży dla trenerów psów

Dobrze wiemy, że wybierając się na spacer ze swoim pupilem chcemy się czuć komfortowo i wygodnie. Jest to bardzo ważne, ponieważ psy, bo o nich mowa, szczególnie niektórych ras są bardzo ruchliwe i my chcąc za nimi nadążyć, spacerować i się z nimi bawić, również chcemy się czuć swobodnie. Szczególnie, jeśli nasze spacery są dłuższe i wiemy, że zimą możemy nieco zmarznąć a latem się zgrzać.

Jaka jest odzież dla trenera psów?

profesjonalna odzież dla trenerów psówTo nasze upodobania, jeśli chodzi o spacery a co w przypadku osób, które spędzają z psami dużo czasu oraz jest to ich codzienna praca? Niezbędna jest wtedy profesjonalna odzież dla trenerów psów. Odzież taka powinna być odpowiednia na każdą porę roku. Musi być oczywiście specjalna kurtka, która będzie zarówno lekka jak i ciepła oraz która będzie chroniła przed wiatrem. Kolejną ważną kwestią jest odzież pod kurtką- najlepiej, żeby była to koszulka termoaktywna, w której ciało zarówno nie będzie się pocić jak i będzie miało zachowany poziom ciepła. Spodnie, w zależności od tego, czy trenerem jest kobieta czy mężczyzna- dresy, które będą odpowiednio przylegać lub w przypadku kobiety legginsy, które będą z takiego materiału, który będzie odpowiednio elastyczny. Zarówno w przypadku kobiety jak i mężczyzny sprawdzi się odpowiednia czapka- latem ma ona chronić głowę przed słońcem a zimą dawać odpowiednie ciepło. Ważne więc, żeby zimą była to ocieplana czapka a na lato dobrze sprawdzi się czapka z daszkiem. Jeśli chodzi o obuwie, jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ musi być ono na tyle wygodne, aby sprawdziło się podczas chodzenia przez cały dzień pracy. Praca trenera psów jest bardzo wymagająca fizycznie i osoby, które pracują w ten sposób zazwyczaj muszą mieć odpowiednią kondycję, bo nie jest to standardowa zabawa z psem. Uczenie komend i praca z pupilem wymaga nie tylko cierpliwości i odporności psychicznej ale również kondycji- podnoszenie czy rzucanie piłki przez całą lekcję, jeśli akurat mamy to zaplanowane jest wbrew pozorom bardzo ciężkie zarówno dla kręgosłupa jak i dla mięśni i stawów.

Jest to praca polegająca również na odpowiedniej koncentracji- tylko zachowując spokój i mając odpowiednią postawę możemy sprawić, że pies będzie chciał z nami pracować. Często układanie psa trwa bardzo długo i wielu właścicieli poddaje się po kilku nieudanych próbach nauki komend. Trener nie może się jednak poddać i musi sprawić, żeby nauczyć zwierzę wszystkich niezbędnych komend, które posłużą w codziennym życiu w pracy ze zwierzakiem i w porozumieniu się z nim.