Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Wydajny polski ekogroszek - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Wydajny polski ekogroszek

Kupno materiałów opałowych to dla wielu z nas bardzo duży wydatek. Z reguły jest tak, że na zakup materiałów opałowych decydujemy się dopiero jesieni. Nie jest to jednak do końca dobrym rozwiązaniem ponieważ im bliżej sezonu grzewczego tym bardziej wzrastają ceny za najróżniejsze materiały opałowe. Przez lata zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że ogrzewamy domy tradycyjnymi materiałami opałowymi. Do takich zaliczają się przede wszystkim węgiel oraz drewno opałowe. Jednak warto wiedzieć o innych rozwiązaniach.

Efektywne ogrzewanie ekogroszkiem

twardy ekogroszek retopalWęgiel jest materiałem opałowym, który doskonale znamy od lat. Nie da się ukryć, że jest to materiał wyróżniający się bardzo dużą kalorycznością. Oprócz węgla bardzo często ogrzewamy swoje domy również przy użyciu takich materiałów opałowych jak drewno czy też kilka nowych materiałów, które zadziwiają swoją skutecznością. W szczególności warto by było zwrócić uwagę na materiał opałowy jakim jest twardy ekogroszek Retopal. Produkt ten wytwarzany jest z najlepszej jakości węgla. Oczywiście polski ekogroszek powstaje z węgla wydobywanego z polskich kopalni. W związku z tym zachowuje on kaloryczność węgla, która jest przecież na bardzo wysokim poziomie. Obecnie kaloryczność ekogroszku Retopal wynosi aż 24 MJ/kg. Tak świetnymi wynikami może poszczycić się najlepszej jakości węgiel. Natomiast przewagą ekogroszku jest również jego cena. Obecnie zakupienie jednej tony ekogroszku kosztować będzie mniej więcej tyle ile byśmy musieli zapłacić za pół tony węgla. Pamiętajmy, że zachowana jest tutaj kaloryczność. Łatwo można więc zauważyć który materiał opałowy się bardziej opłaca. Istotnym parametrem na który należy również zwracać uwagę w przypadku chęci zakupi ekogroszku jest spiekalność. Należy wybierać taki ekogroszek, którego spiekalność nie będzie większa od zera. Chodzi tutaj o to, że im wyższy stopień spiekalności tym większe jest ryzyko, że będą powstawały złogi w kotle grzewczym.

Kupując polski ekogroszek możemy mieć gwarancję tego, że jest to produkt najwyższej jakości. To co jest jednak ważne to to aby dobrze wybierać porę zakupu zarówno ekogroszku jak i innych materiałów opałowych. Jeśli zbliża się sezon grzewczy to automatycznie ceny będą rosły. Każdy kto ma taką możliwość to powinien pomyśleć o zakupieniu ekogroszku na wiosnę. Często o tej porze roku organizowane są wyprzedaże posezonowe i wówczas ceny są naprawdę bardzo korzystne. Pamiętajmy oczywiście również o odpowiednim składowaniu ekogroszku zanim rozpocznie się sezon grzewczy.