Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Wyjątkowe działki w Piasecznie - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Wyjątkowe działki w Piasecznie

Wiosna to odpowiednia pora roku, aby wybrać odpowiednią dla siebie działkę. Początek roku sprzyja poszukiwaniom odpowiedniego miejsca na budowę domu. Trzeba to robić z głową. Oto kilka porad, by nie popełnić błędu. W Piasecznie możemy zakupić działki budowlane przeznaczone pod budownictwa jednorodzinne.

Warunki zakupu działki w Piasecznie

działki piasecznoPrzychodzi czas w którym decydujemy się na zakup działki. Szukamy odpowiedniej oferty wśród której znajdujemy działki piaseczno. Decydujemy się na zakup. Co musimy zrobić później? Najważniejszym dokumentem określającym własność działki jest oczywiście księga wieczysta. To w niej dowiemy się, kto jest prawowitym właścicielem (bądź właścicielami) gruntu oraz to czy nie jest na przykład objęty hipoteką. By poznać całą historię działki należy zapytać właściciela o numer Księgi Wieczystej i sprawdzić ją samodzielnie na stronie internetowej – EUKW. Jeżeli właściciel nie zna numeru, można go znaleźć w ewidencji gruntów i budynków w Wydziału Geodezji miejscowego starostwa. W wydziale geodezji można znaleźć również takie informacje jak mapę określającą powierzchnię działki, typ gruntów oraz pełne dane właścicieli. Co może się przydać w późniejszych  etapach projektowych. Należy pamiętać, że nie każda działka budowlana nadaje się do budowy domu. To musimy ocenić sami. Działka powinna mieć przynajmniej 700 metrów kwadratowych powierzchni i ponad 22 metrów szerokości, abyśmy mogli bez problemu zaprojektować na niej dom wraz z ogrodem. Na działkach o mniejszej powierzchni będzie to oczywiście możliwe, lecz utrudniona będzie budowa oraz z pewnością wpłynie to na komfort późniejszego użytkowania. W poszukiwaniach najlepiej zwracać uwagę na działki w kształcie prostokąta i kwadratu. Działki w kształcie trójkąta bądź trapezu będą trudne w aranżacji, a ponadto mogą wystąpić problemy w procesie budowy. Satus działki budowlanej to nie wszystko. Istotnym elementem możliwości postawienia domu jest korzystny wynik mapki w planie zagospodarowania przestrzennego – czyli douszczenie działki pod teren do zabudowy. Taki plan jest dostępny w gminnym wydziale architektury i urbanistyki. Jeżeli jest zatwierdzony, trzeba sprawdzić jaka zabudowa jest dopuszczona. 

Zdecydowana większość inwestorów poszukuje działek zorientowanych na północ, czyli wjazd na teren będzie od strony północnej, a ogród od przeciwnej. Jest to o tyle logiczne, że wtedy ogród będzie równomiernie doświetlony. Wszystko zależy od tego, jakiej konkretnie działki szukamy. Z pewnością w Piasecznie zakupimy działkę, z której będziemy zadowoleni.