Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Wysokojakościowe odbojniki metalowe - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Wysokojakościowe odbojniki metalowe

W nowoczesnych budynkach mieszkalnych o zabudowie wielorodzinnej, takich jak na przykład bloki lub apartamentowce, znajdują się specjalne parkingi podziemne dla mieszkańców, umożliwiające zaparkowanie pojazdu w wyznaczonym miejscu. Hale parkingowe tego rodzaju, posiadają zastosowane filary nośne, odpowiadające za utrzymanie prawidłowej konstrukcji nieruchomości. Bardzo ważne jest odpowiednie oznaczenie filarów, oraz zabezpieczenie ich przed nieumyślnym uderzeniem samochodu.

Ogranicznik parkingowy z metalu

odbojniki parkingowePodczas manewrowania pojazdem na terenie placu parkingu podziemnego, może wystąpić kolizja samochodu z filarem nośnym. Dlatego też niezwykle ważne jest zabezpieczenie tego rodzaju filarów, oraz zastosowanie specjalnych odbojników, które zamortyzują każde uderzenie, oraz zapewnią praktycznie bezszkodową kolizję w przypadku jej wystąpienia. Jest to ważne nie tylko w celu ochrony karoserii pojazdu, lecz także w celu zabezpieczenia konstrukcji filaru zastosowanego na terenie hali parkingu podziemnego, gdyż filary te odpowiadają za utrzymanie wyższych kondygnacji budynku w prawidłowym stanie technicznym. Wytrzymałe, oraz odpowiednio wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego odbojniki parkingowe, znajdą zastosowanie nie tylko na terenie garażu podziemnego, lecz także w każdej hali parkingowej, gdzie wyznaczonych jest dużo miejsc do parkowania pojazdów. Odbojnice powinny także zostać odpowiednio oznaczone kolorami żółtymi oraz czarnymi, a także specjalnymi wstawkami odblaskowymi, co znacznie ułatwi kierowcy samochodu zauważenie przeszkody na wyznaczonej drodze do parkowania. Odbojnice zostają wyprodukowane zgodnie z wszelkimi standardami BHP, dzięki czemu możliwe jest ich zastosowanie na parkingu, oraz w garażu wspólnym. Posiadają także atest oraz certyfikat, który jest wymagany w celu udostępnienia hali garażowej do użytku. Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwością nabycia, a także poprawnego montażu specjalnych odbojnic parkingowych, które są w stanie zapobiec powstaniu kolizji na terenie parkingu.

Poza zastosowaniem odbojnic, a także odpowiednich oznaczeń odblaskowych, konieczne jest także zapewnienie odpowiedniego oświetlenia w hali garażowej, oraz zapewnienie miejsca, umożliwiającego manewrowanie samochodem na terenie hali garażowej. Obowiązkowe jest także wyznaczenie drogi pojazdu, poprzez zastosowanie znaków poziomych na posadzce. Wszystkie te czynniki mają wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa w hali parkingowej, oraz na redukcję ryzyka zagrożenia podczas manewrowania samochodem.