Wytrzymałe folie do tworzenia naklejek do samochodów

Wszystkie nasze samochody muszą być oznakowane, by mogły spełniać warunki pojazdów uprzywilejowanych, aczkolwiek wielokrotnie zauważaliśmy, iż normalne naklejki bardzo szybko odczepiały się od karoserii, nawet po kilku tygodniach jazdy samochodowej. Wielokrotnie wymienialiśmy oznaczenia, aczkolwiek zawsze kończyło się tak samo, więc postanowiliśmy zmienić wykonanie oznakowania samochodów na trwalsze.

Oznakowanie samochodowe z folii magnetycznej

solidne folie magnetyczneOznaczenia na samochody mogliśmy wykonać z najróżniejszych materiałów, aczkolwiek znaczna część nie spełniała naszych wymogów odnośnie trwałości i odporności na uszkodzenia na drodze. Szczególnie cienkie folie ozdobne i naklejki miały tendencję do niszczenia i odrywania się od samochodów użytkowanych intensywnie, więc odpadały całkowicie jako nowa forma oznakowania. Naszą uwagę przyciągnęły solidne folie magnetyczne, które można było wykończyć wedle własnego uznania, lub zlecić wykonanie najróżniejszego rodzaju ozdób czy oznaczeń, na ich powierzchni. Wbrew pozorom, nie są to faktyczne folie, a guma w której zatopiony został namagnesowany metal, powodujący mocne przywieranie folii do metalowych powierzchni, takich jak karoseria samochodu. Guma, lub gumopodobny materiał z którego są odlewane jest natomiast bardzo odporny i trwały, więc nie uszkadza się łatwo nawet przy bardzo niesprzyjających warunkach na drodze. Co ciekawe, guma nie jest szczególnie trudna do obróbki, i może być z niej tworzona cała gama ozdób, kształtów i najróżniejszych baz pod oznaczenia. Nie jest również odporna na działanie farb do tworzyw sztucznych, i umożliwia bezproblemowe malowanie powierzchni za ich pomocą. Mnóstwo firm w naszej okolicy wykonuje tworzenie najróżniejszych ozdób i oznaczeń na takiej folii, więc nie mieliśmy problemu ze zleceniem  nowej serii oznakowania do samochodów. Folia okazała się być bardzo sztywna, wytrzymała, ale również bardzo estetyczna. Wykonane oznakowania były nałożone na jej powierzchnię z dużą dokładnością i jakością.

Trzymała się karoserii bardzo mocno, tak iż nie było najmniejszych obaw o odczepianie się oznakowania, nawet jeśli ktoś próbował usunąć ją siłą. Zaczęliśmy więc zastępować dotychczasowo używane naklejki na samochodach oznaczeniami wykonanymi właśnie z folii magnetycznej, i w bardzo szybkim czasie okazało się, iż nasze pojazdy zaczęły wyglądać o niebo lepiej, gdyż naklejki z zabrudzonym spoiwem, odchodzące od powierzchni karoserii nie wyglądały nader reprezentacyjnie i czasem mocno obniżały wygląd samochodów.