Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Z jakich urządzeń można odzyskać dane? - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Z jakich urządzeń można odzyskać dane?

Uszkodzenie urządzenia, w którym przechowujemy jakiekolwiek dane, nie musi oznaczać od razu końca świata. Jeśli zniszczy nam się telefon komórkowy, złamie karta pamięci aparatu czy zalejemy laptopa to od razu mamy czarne myśli i popadamy w istną rozpacz. Nic bardziej błędnego – wystarczy jedynie nie panikować. Najpierw trzeba dokładnie zabezpieczyć uszkodzone urządzenie tak, żeby niczego więcej w nim nie popsuć. Następnie trzeba znaleźć firmę, która zajmuje się odzyskiwaniem danych. Takich firm jest coraz więcej.

Dane prawie zawsze można odzyskać

odzyskiwanie danych katowiceDzisiaj przechowujemy gigantyczne ilości różnych danych na coraz większej ilości nośników. Kiedyś przenosiliśmy dane głównie na dyskietkach – bardzo dawno temu – a potem na płytach CD, na których mieściła się określona liczna megabajtów. Jeśli złamała albo porysowała nam się płyta to od razu wiedzieliśmy, że musimy się z zapisanymi na niej informacjami po prostu pożegnać. Dzisiaj dane przechowujemy na laptopach, telefonach, kartach pamięci i różnych innych urządzeniach. Teoretycznie dane te są bezpieczne bo raczej uważamy, żeby tych urządzeń w żaden sposób nie zniszczyć. Tylko, że ilość danych zapisanych na laptopie jest nieporównywalnie większa od ilości danych, jakie mogliśmy zapisać na płycie CD. Tutaj mamy kilkaset razy więcej informacji zapisanych w jednym miejscu. Przechodząc do sedna – nie trzeba się załamywać, jeśli zniszczymy któreś z wymienionych urządzeń. Wystarczy tylko skorzystać z usług firmy oferującej odzyskiwanie danych Katowice jest miastem, w którym całkiem sporo takich firm znajdziemy. Wszystko co musimy zrobić to zabrać urządzenie i zawieźć je do siedziby takiej firmy. Samo odzyskiwanie danych potrwa około tygodnia i nie da się tej usługi przyśpieszyć, bo czas ten nie zależy od człowieka tylko od programów komputerowych. Swoją drogą – proste programy do odzyskiwania danych znajdziemy w internecie, więc jeśli ktoś się na tym trochę zna to może próbować. Tylko, że firma i tak będzie konieczna w przypadku urządzeń uszkodzonych.

Kiedy zalejemy swojego laptopa albo uszkodzimy kartę pamięci aparatu fotograficznego to nie musimy się niczym martwić. Dane z tych urządzeń – nawet popsutych – zawsze można odzyskać. Prawie zawsze, bo przypadki ekstremalne też się zdarzają. Najważniejsze to zabezpieczyć uszkodzone urządzenie i zawieźć je do firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. Potem wystarczy poczekać kilka dni i otrzymamy swoje dane na nowym nośniku. Nikomu takiej sytuacji i konieczności nie życzymy.