Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Z zagranicznego telefonu trzeba zdjąć simlocka - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Z zagranicznego telefonu trzeba zdjąć simlocka

Osoby, które przyjeżdżają albo raczej wracają na stałe z zagranicy, przywożą do kraju swoje telefony komórkowe. Chcąc używać tego samego telefonu trzeba pamiętać o zdjęciu simlocka, czyli blokady na telefonie. Blokada ta ogranicza możliwości telefonu jeśli chodzi o korzystanie z kart SIM. W praktyce oznacza to tyle, że telefon może działać tylko na zagranicznej karcie telefonicznej, z którą był on zakupiony. Każdy serwis telefonów z łatwością poradzi sobie ze zdjęciem tej blokady.

Blokadę w serwisie usuną w kilka minut

serwis telefonów w PiasecznieSprzedawane w naszym kraju telefony komórkowe w abonamentach czy na kartę nie mają już instalowanych blokad simlock. Niestety, ale w innych krajach wciąż się je w telefonach instaluje. Dlatego właśnie Polacy wracający do kraju z Anglii czy Irlandii borykają się z faktem, że włożenie polskiej karty SIM nie sprawi, że z telefonu można normalnie korzystać. Podpowiadamy co w takiej sytuacji zrobić. Wystarczy znaleźć najbliższy serwis gsm. Przykładowo bardzo dobry serwis telefonów w Piasecznie potrafi zdjąć blokadę w kilka minut. Warto w tym miejscu dodać, że zdjęcie blokady nie wiąże się z otwieraniem czy rozmontowywaniem telefonu. Koszt zdjęcia simlocka w telefonie waha się w granicach od czterdziestu do sześćdziesięciu złotych. Jest to i tak o wiele mniej, aniżeli koszt zakupienia nowego telefonu. Tym bardziej, że wracający do kraju rodacy przywożą ze sobą najczęściej smartfony z najwyższej półki. Po zdjęciu blokady karty SIM telefon będzie działał w każdej sieci, więc potem można do niego wsadzić kartę dowolnego polskiego operatora. W serwisie można również dokonać modyfikacji oprogramowania. Chociaż domyślne oprogramowanie telefonów ma zawsze kilkadziesiąt języków do wyboru, więc raczej nie ma problemów ze zmianą języka na polski czy dostosowaniem telefonu do polskich aplikacji. W tym miejscu warto też przypomnieć o nowych przepisach dotyczących kupowania kart prepaid do telefonu. Każdą taką kartę sprzedawca ma obowiązek zarejestrować, czyli wprowadzić wszystkie dane osoby kupującej.

Przywiezienie telefonu z innego europejskiego kraju to dobre rozwiązanie, bo nie trzeba kupować nowego urządzenia. Jednak większość zagranicznych smartfonów ma zainstalowaną blokadę na kartę SIM operatora, w u którego telefon zakupiliśmy. Dlatego po przyjeździe trzeba się z takim telefonem udać do serwisu telefonów w celu zdjęcia tej blokady. Koszt takiej usługi to kilkadziesiąt złotych, ale w zamian zyskujemy możliwość podłączenia karty telefonicznej od dowolnego operatora.