Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Zaawansowane agregaty o wysokiej mocy - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Zaawansowane agregaty o wysokiej mocy

Duże obiekty sportowe, takie jak nasza arena, posiadały mnóstwo zabezpieczeń, chroniących infrastrukturę elektryczną przed wszelkimi efektami skoków napięcia, czy nagłego spadku mocy. Jednak nawet najlepsza infrastruktura nie była nic warta w przypadku braku zasilania. Jeśli zdarzył się on poza godzinami eventów, problem mógł zostać zignorowany, choć w przypadku utraty zasilania w trakcie pokazów, skutki czasami bywały bardzo poważne, a brak prądu mógł spowodować mnóstwo wypadków.

Agregaty prądotwórcze do dużych obiektów

profesjonalny agregat prądotwórczyOczywistym rozwiązaniem problemu nagłego braku prądu było zastosowanie jakiejś formy zasilania awaryjnego. Problem polegał jednak na ilości mocy, jaką takowe urządzenia miałyby zapewniać. Domowe agregaty i urządzenia awaryjne do obiektów handlowych sprawdzały się świetnie w miejscach do których były przeznaczone, jednak do tak dużego obiektu nie nadawały się niemal w ogóle, gdyż generowały zdecydowanie za mało energii by zapewnić przynajmniej częściową funkcjonalność na obiekcie. Z tego powodu, zainwestowaliśmy w końcu w profesjonalny agregat prądotwórczy, przeznaczony do użytkowania na terenie obiektów przemysłowych. Agregat ten miał zapewniać zasilanie dla zakładów przemysłowych, a przynajmniej dla tych sekcji linii produkcyjnej które nie mogły pozostawać bez dopływu prądu, więc generował ogromne ilości energii. Masywny zbiornik paliwa zapewniał możliwość działania nawet przez dwa dni bez przerwy, i mógł być napełniany w dowolnym momencie bez ryzyka wystąpienia wypadków, co było rzadko widywaną cechą w tak dużych urządzeniach. Agregat ten mógł być podłączony bezpośrednio do sieci energetycznej, zapewniając dopływ prądu do całego obiektu, jak również umożliwiał podłączenie urządzeń do okablowania dystrybucyjnego, jeśli podłączenie do sieci było z jakiegokolwiek powodu niemożliwe. Układy elektroniczne w owym agregacie były dość nowoczesne, i umożliwiały automatyczne uruchomienie prądnicy w przypadku wykrycia braku zasilania zewnętrznego, co pozwalało na niemal natychmiastowe zniwelowanie braku prądu.

Oczywiście, agregat mający zapewniać zasilanie tak dużej instalacji musiał mieć bardzo duże rozmiary, i wymagał wydzielenia osobnego pomieszczenia by mógł zostać zainstalowany. Nie było to też urządzenie przenośne, więc po wstępnym montażu agregat pozostawał na swoim miejscu aż do czasu zlikwidowania obiektu. Mimo tego mankamentu, było to urządzenie niezwykle wydajne i przydatne, zwłaszcza podczas trwania pokazów, umożliwiając bezproblemowe działanie obiektu w każdych warunkach.