Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Zamieszkanie w domu - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Zamieszkanie w domu

Życie w mieście jest dużo szybsze niż na wsi. Większość mieszczuchów zamieszkuje bloki i kamienice, a jedynie na obrzeżach możemy spotkać domki jednorodzinne. Na wsi i w małych miasteczkach nie uświadczymy kamienic, a jedynie samodzielne domki jedno lub wielorodzinne. Plusem mieszkania w bloku jest to, iż interesujemy się jedynie własnym lokalem i nie musimy dbać o dach, schody wejściowe, teren zielony przed budynkiem, czy ewentualną kotłownię. 

Plusy i minusy mieszkania w domu

domyMieszkając w mieście mamy wszystko niemalże na wyciągnięcie ręki. Kina, teatry, sklepy, centra handlowe, parki, szkoły i uczelnie, oraz wszelkie instytucje państwowe i świadczące usługi zdrowotne, znajdują się w pobliżu naszego lokalu. Rozbudowana sieć komunikacyjna pozwala nam dotrzeć w każde miejsce na mapie miasta w szybkim czasie. W bloku, czy kamienicy mamy mniej miejsca niż w domu no i zaraz za ścianą, pod podłogą i nad sufitem, mamy licznych sąsiadów. Samodzielne domy poza miastem dają nam mnóstwo możliwości i przestrzeni. Poza powierzchnią mieszkalną, mamy też garaż, piwnicę, kotłownię i ogród. Jeżeli wybudujemy dom na dużej działce, to pierwsi sąsiedzi znajdą się dopiero w odległości paru, albo nawet parunastu metrów. Więcej pomieszczeń pozwala na swobodę w przemieszczaniu i posiadaniu oddzielnego pokoju przez każdego członka rodziny, co nie zawsze jest możliwe w mieszkaniu. Budowa domu, czy zakup w pełni umeblowanego jest często dużo tańsza od mieszkania, ponieważ mamy do czynienia z mniejszą ilością pośredników uczestniczących w sprzedaży. Małżeństwa bez dzieci, albo tylko z jednym, najczęściej mając do wyboru miejsce zamieszkania, decydują się na lokal w centrum dużego miasta, a im większa rodzina, tym większe szanse, że wybiorą właśnie domek na wsi z dużym ogrodem. Dość atrakcyjną cenowo ofertą, są lokale z rynku wtórnego, ponieważ ich cena jest znacznie niższa niż nowych domów, czy mieszkań. Również lokalizacja ma decydujący wpływ na wartość nieruchomości, ponieważ im bliżej centrum miasta, tym cena wyższa.

Dokonując zakupu nieruchomości od dewelopera należy dokładnie przekalkulować koszt za metr kwadratowy, ponieważ czasem niska cena, oznacza gorszej jakości materiały budowlane wykorzystane w budowie. Takie podejście w przyszłości może oznaczać częste awarie i naprawy budynku. Najbezpieczniej jest nabywać wybudowane już mieszkania i budynki, aby móc dokładnie sprawdzić ich jakość i realnie odnieść do ceny za metr kwadratowy. Własny dom, to marzenie wielu ludzi, który planują się usamodzielnić i założyć własną rodzinę.