Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Zastosowanie podnośnika koszowego - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Zastosowanie podnośnika koszowego

Podnoszony podest roboczy, znany również jako podnośnik koszowy, urządzenie napowietrzne, wózek kubełkowy lub podest roboczy z anteną to mechaniczne urządzenie służące do tymczasowego dostępu osób lub sprzętu do miejsc niedostępnych, zwykle na wysokości. Są one zazwyczaj używane do celów tymczasowego, elastycznego dostępu, takich jak prace konserwacyjne i budowlane, lub przez strażaków do celów dostępu awaryjnego, co odróżnia je od urządzeń dostępu stałego, takich jak windy.

Podnośnik koszowy – mechaniczne urządzenie dźwignicowe

duży podnośnik koszowy z trójmiastaIstnieją różne rodzaje zmechanizowanych podnośników koszowych, a poszczególne rodzaje mogą być również określane jako „podnośniki nożycowe”. Te urządzenia dźwignicowe przeznaczone są do podnoszenia ograniczonego ciężaru – zwykle poniżej tony, chociaż niektóre mają większy udźwig bezpieczny – co odróżnia je od większości typów dźwigów. Podnośnik koszowy, np.duży podnośnik koszowy z trójmiasta, jest zazwyczaj przystosowany do ustawienia i obsługi przez jedną osobę. Niezależnie od zadania, do którego są wykorzystywane, podnośniki koszowe mogą mieć dodatkowe funkcje poza transportem i dostępem, w tym być wyposażone w gniazda elektryczne lub złącza sprężonego powietrza dla elektronarzędzi. Mogą one być również wyposażone w sprzęt specjalistyczny, taki jak ramy nośne dla szyb okiennych. Dostępne są również urządzenia podmostowe do podnoszenia operatorów na miejsce pracy. Podnośnik koszowy został wynaleziony przez Jaya Eitel w 1944 roku. W 1953 r. rozpoczął on produkcję urządzenia w Telsta Corporation, Sunnyvale, Kalifornia. Innym wczesnym producentem był Stemm Brothers, Leavenworth, WA. Wynalazek podnoszonego podestu roboczego został akredytowany przez Johna L. Grove’a, współzałożyciela JLG Industries. Przed podnośnikiem koszowym rusztowania były główną formą przemieszczania się na placu budowy. W 1969 r. Grove zdał sobie sprawę, że istnieje pilna potrzeba zastosowania rusztowania alternatywnego, które mogłoby bezpiecznie i szybko podnosić pracowników w powietrzu do wykonywania prac budowlanych i konserwacyjnych. W 1970 r. Grove i JLG Industries sprzedały pierwszy podnośnik koszowy w McConnellsburgu w Pensylwanii.

Jeśli chodzi o mechanizmy podnoszące istnieje kilka różnych typów podnośników koszowych, z których każdy posiada specyficzne cechy, które czynią go mniej lub bardziej pożądanym dla różnych zastosowań. Kluczową różnicą jest mechanizm napędowy, który napędza podnoszony podest roboczy do żądanego miejsca. Większość z nich jest napędzana albo hydrauliką, albo ewentualnie pneumatyką. Różne techniki mają również wpływ na cenę i dostępność każdego typu.