Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Zdrowe żywienie pod okiem fachowca - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Zdrowe żywienie pod okiem fachowca

Temat odchudzania pojawia się prędzej czy później w życiu większości z nas. Motywacja do odchudzania może być różna, począwszy od chęci pozbycia się kilku zbędnych kilogramów i wymodelowaniu sylwetki, skończywszy na poważnych problemach zdrowotnych, kiedy to jedynym wyjściem jest zrzucenie nadwagi. Czasem też przeróżne schorzenia powodują wzrost masy ciała i jedynym wyjściem jest wtedy wprowadzenie diety, która pozwoli unormować wagę.

Poradnie dietetyczne i porady online

fachowe układanie diety onlineNiezależnie od sytuacji, odchudzanie to temat, do którego należy podejść indywidualnie. Dlatego też pierwszym krokiem powinno być ułożenie zdrowej, dobrze zbilansowanej diety, w oparciu o indywidualne predyspozycje i wymagania. Nie sugerujmy się dietami cud znalezionymi w internecie. Diety oferujące szybki spadek wagi, zawsze wiążą się z nieprzyjemnymi konsekwencjami, niedoborami żywieniowymi, a w przyszłości z efektem jojo. Dzieje się tak, ponieważ organizm narażony na drastyczny spadek kalorii, zaczyna się bronić. Tempo przemiany materii diametralnie spada, przez co po zakończeniu diety i powrocie do normalnego odżywiania, pojawia się znienawidzony efekt jojo. Tak rozregulowany organizm jest znacznie mniej podatny na kolejne próby utraty wagi, co rodzi frustrację, to z kolei skłania do podjadania i koło się zamyka. Chcąc zgubić dodatkowe kilogramy, róbmy to racjonalnie i zdrowo. Niestety nie każdy z nas dysponuje stosowną wiedzą, która pomoże w skomponowaniu zdrowej diety odchudzającej. Tym większy problem pojawia się wtedy, gdy borykamy się z problemami żywieniowymi, takimi jak alergie, czy nietolerancje pokarmowe. Wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać się pomoc specjalisty. Do dietetyka może udać się każdy, niezależnie od wieku. Najlepiej wybrać sprawdzoną poradnię, poszukać opinii lub sugerować się doświadczeniami znajomych. Coraz bardziej popularne jest także fachowe układanie diety online. To idealne wyjście dla zapracowanych, którym czas pracy nie pozwala na wizytę w poradni dietetycznej. Kontakt z dietetykiem za pomocą maila, a czasem też telefonu, równie dobrze zastąpi tradycyjną wizytę. W obydwóch przypadkach specjalista przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad na temat sposobu odżywiania, naszego stylu życia, aktywności fizycznej, oraz ewentualnych dolegliwości. Fachowe układanie diety online świetnie sprawdzi się także w sytuacji, gdy ze względu na miejsce zamieszkania mamy utrudniony dostęp do poradni, lub też po prostu krępujemy się tradycyjnej wizyty. Czasem niezbędne mogą okazać się wyniki podstawowych badań (morfologia, badanie moczu), warto więc o to zadbać.

Niezależnie od tego, co nami kieruje, zmiana diety i wprowadzenie w życie zdrowych nawyków żywieniowych, to zawsze właściwa decyzja. Jesteś tym, co jesz. To podstawowa zasada, o której powinniśmy pamiętać. Nasz żołądek to nie śmietnik, do którego można wrzucać bez opamiętania wszystko, na co przyjdzie nam ochota. Każde takie zachowanie niesie ze sobą konsekwencje w niedalekiej przyszłości. Tylko dbając o zdrową i zbilansowaną dietę, budujemy mocne fundamenty dla funkcjonowania organizmu przez kolejne lata.