Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Zestawy konstrukcyjne dla dzieci - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Zestawy konstrukcyjne dla dzieci

Dzisiaj dzieci niestety wolą spędzać czas przed telewizorem lub z telefonem w ręku, niż bawić się milionem zabawek, które zapewne w domu mają. Oczywiście nie jest to reguła dotycząca wszystkich dzieci, lecz dużej jej części. Co robić, jeśli nasze dziecko zbyt dużo czasu spędza przed komputerem? Oczywiście wychowanie dziecka należy rozpocząć jak najwcześniej a nie w momencie, gdy jest już uzależnione. Powinno się jak najwcześniej kupować dziecku jak najatrakcyjniejsze zabawki, m.in. zestawy konstrukcyjne, które rozwijają wyobraźnię.

Kilka słów o zestawach konstrukcyjnych dla dzieci

metalowe zestawy konstrukcyjne dla dzieciNiestety mając dzieci ważna jest konsekwencja. Jeśli będziemy dziecku ulegać we wszystkim, także w momencie, gdy prosi o pozwolenie na pogranie na telefonie czy komputerze, niedługo może prosić tylko o to, a my nie będziemy umieli mu odmówić. Dlatego tak ważna jest przede wszystkim konsekwencja i wytyczenie granic. Nie chodzi o to, by dzieci nie miały w ogóle dostępu do technologii, lecz by był on przez rodziców kontrolowany. Jeśli dziecko zrobi coś źle lub nie wykona swoich obowiązków i dostanie zakaz na korzystanie z tabletu czy komputera do końca dnia, stosujmy się do tego i nie ulegajmy jego wpływom, namowom czy próbie wymuszania płaczem. Po drugie, aby dziecko nie chciało spędzać czasu właśnie przed telewizorem czy komputerem, musimy zapewniać mu wystarczającą ilość zwyczajnej rozrywki. Dzieciom nie wystarczą różne zabawki, takie jak metalowe zestawy konstrukcyjne dla dzieci, chociaż na pewno wspomogą one jego rozwój, potrzeba mu również dużej ilości naszego czasu. To właśnie czas wielu rodziców ma ograniczony, dlatego tak często dają oni swoim pociechom elektroniczne gadżety. Niestety uzależnione od tego typu gadżetów dziecko bardzo trudno oduczyć przesiadywania przed komputerem czy telefonem. Uzależnionym dzieciom niełatwo jest skoncentrować się na czytaniu czy prozaicznych czynnościach, dlatego uzależnienie od technologii w przypadku dzieci jest tak niebezpieczne.

Wielu rodziców nie wie, jak niebezpieczne może być uzależnienie dzieci od technologii. Dają oni swoim pociechom komputery i telefony chcąc wyłącznie ich dobra lub chwili wytchnienia, których przy dzieciach zbyt wiele nie ma. Jednak zająć dziecko można na wiele innych sposobów, na przykład kupując mu absorbujące zabawki, które zainteresują i zajmą dziecko. Mogą to być na przykład zestawy konstrukcyjne dla dzieci. Pomogą one dziecku rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność, a co ważniejsze, dadzą mu zajęcie na długo.