Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Zwierzęta leczone laparoskopowo - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Zwierzęta leczone laparoskopowo

Metoda leczenia chirurgicznego za pomocą laparoskopu jest znana już od ponad dekady. Wraz z leczeniem ludzi pojawił się pomysł przeniesienia tego do weterynarii. Obecnie ten zabieg jest czymś zupełnie normalnym. Można leczyć zwierzęta za pomocą tej chirurgicznej metody niemalże w każdej klinice weterynaryjnej. Jest to szczególnie dobre dla psów oraz kotów, ponieważ zwierzęta te są bardzo ruchliwe. Zdarza się, że nawet podczas snu obracają się i kręcą w jednym miejscu. Leczenie laparoskopowe jest więc niezbędne.

Chirurgia laparoskopowa dla zwierząt

profesjonalna chirurgia laparoskopowa zwierzątNiektóre choroby lub zmiany w organizmie zwierzaka wymagają leczenia chirurgicznego. W wielu klinikach taka usługa jest czymś zupełnie normalnym, ponieważ laparoskopia to najmniej inwazyjna metoda przeprowadzania zabiegów. Pies lub kot również może mieć problem z wyrostkiem robaczkowym. W takim przypadku profesjonalna chirurgia laparoskopowa zwierząt to coś, co zupełnie pozwala zapomnieć o tym problemie. Zazwyczaj podczas takich zabiegów na skórze robi się tylko trzy nacięcia. Do pierwszego wsuwa się rurkę z kamerą, do drugiego narzędzie chirurgiczne, czyli na przykład skalpel. a do trzeciego ssak, który ma odessać wszystkie płyny fizjologiczne podczas zabiegu. Czy metoda jest bezpieczna? Zapewniam, że dużo bardziej, niż tradycyjna chirurgia. Została ona wielokrotnie wykorzystana do leczenia ludzi. Zwierzęta często mają o wiele wytrzymalsze organizmy. Najlepsze jest to, że nie ma dużych nacięć, ani szwów po zabiegu. Pies, kot lub inne zwierze może spokojnie biegać. Nie odczuje zabiegu w żaden sposób. Zabiegi laparoskopowe dla zwierząt są również wykonywane ze znieczuleniem ogólnym, czyli tak zwaną narkozą. Zwierzaki usypia się za pomocą masek gazowych. Weterynarz jest nie tylko chirurgiem, ale też anestezjologiem. Jeżeli Twój pupil musi mieć przeprowadzony zabieg i jest to konieczność, zdecyduj się na laparoskopię. Metoda jest najmniej inwazyjna. Tak jak już mówiłem, okres rekonwalescencyjny będzie bardzo krótki. Szwy rozpuszczają się same po kilkunastu dniach.

Po takim zabiegu pies lub kot nie będzie odczuwał żadnych negatywnych zmian. Najbardziej uważać na szwy trzeba tylko około trzy godziny po zabiegu. Jednak pies jest wtedy po narkozie, dlatego często pierwsze dwadzieścia cztery godziny przesypia. Aby nie było śladu po zabiegu zwierzak musi się zdrowo odżywiać. Weterynarz ustali, jaką karmę i kiedy powinien spożywać, aby wszystko się zagoiło. Tydzień po zabiegu trzeba sprawdzić, czy organizm już w pełni się zregenerował.