Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseoxo/domains/urbassc.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Żywienie suki karmiącej - URBASSC Nowoczesne wnętrza

Żywienie suki karmiącej

Kiedy nasza suka spodziewa się szczeniąt, najczęściej już na tym etapie powinniśmy dokonać zmiany typu karmy, jaki podajemy jej do jedzenia. Jest to podyktowane zwiększonymi potrzebami naszej pupilki, które związane są z faktem, iż musi ona odżywiać siebie, a także rozwijające się szczenięta. Po oszczenieniu wciąż suka będzie potrzebować specjalnej karmy, która będzie we właściwy sposób odżywiała jej organizm, dostarczając niezbędnych minerałów i witamin, a także zasilała wartościami odżywczymi mleko, którym karmione są szczeniaki.

Suche karmy dla suk karmiących

karma dla karmiących suk Poszukując karmy dla suki karmiącej szczeniaki, dobrym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z weterynarzem lub specjalistą pracującym w sklepie zoologicznym. Dzięki konsultacji z osobą, która zna się na karmach i ich jakości, możliwe będzie dopasowanie takiego rozwiązania, które będzie najlepsze dla naszego psa. Karmy, które dostępne są na rynku, produkowane są przez różne firmy. Najczęściej produkty te różnią się między sobą chociażby z uwagi na procentową zawartość poszczególnych składników. Kiedy potrzebna nam karma dla karmiących suk powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, jaki jest procentowy udział mięsa i produktów zwierzęcych w składzie, ale również na obecne wśród składników warzywa i owoce. W dużej mierze to one bowiem odpowiadają za obecność witamin i minerałów w danej karmie, a to te składniki odżywcze będą istotne, jeśli chodzi o proces regeneracji suki po porodzie, a także właściwy rozwój szczeniąt. Karmy dla suk karmiących są najczęściej produktami wysokokalorycznymi, ponieważ muszą zaspokoić potrzeby nie tylko suki, ale również wszystkich szczeniaków, które ma ona wykarmić. Jako właściciele powinniśmy zadbać o to, by suka miała dostęp zarówno do karmy mokrej, jak i karmy suchej. W przypadku karmy suchej należy pamiętać, by dobierać karmę nie tylko z uwagi na stan naszej suki, ale również dopasowując ją do wielkości rasy. Dzięki temu będziemy mieć większą pewność, że nasza psia mama będzie odżywiała się w sposób bezpieczny, wcześniej rozdrabniając karmę, nie połykając jej w całości.

Karmy dla suk, które są na etapie karmienia szczeniąt, możemy zakupić w sklepach zoologicznych. Jeśli potrzebujemy większej ilości karmy, dobrym rozwiązaniem może okazać się dokonanie zamówienia produktu w sklepie internetowym. W tym przypadku możemy liczyć na to, że wszystkie produkty, które zakupiliśmy zostaną nam dostarczone wybraną przez nas metodą dostawy pod wskazany przez nas adres we wcześniej określonym terminie.